Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

ZUS wypłaci emerytury jeszcze przed świętami!

Facebook

Każdy senior ma swój stały termin, w którym dostaje emeryturę. Osoby, którym wypłata świadczenia wypada 25 dnia miesiąca, otrzymają swoje pieniądze jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunek bankowy.

Seniorzy, których termin płatności emerytury czy renty wypada 25. dnia miesiąca, a w grudniu to dzień świąteczny, dostaną swoje wypłaty przed Wigilią.

Pieniądze doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, a przekazywane na konto 22 grudnia – informuje Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa dolnośląskiego.

Do końca grudnia pieniądze dostaną także osoby, których termin wypłaty przypada na 1 stycznia 2023 r. I tak, 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia.

W Dolnośląskim seniorzy wybierają przelew na konto

Coraz więcej klientów ZUS wybiera przelew bankowy, jako sposób otrzymywania swoich comiesięcznych wypłat.

Tylko przelew bankowy gwarantuje, że pieniądze dostają na czas a niekiedy nawet przed terminem wypłaty. Bankowe konto to najbezpieczniejszy sposób przechowywania pieniędzy no i nie trzeba czekać na wizytę listonosza, który przyniesie gotówkę

– zapewnia Iwona Kowalska-Matis.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023