Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Żużlowa Ekstraliga wraca do gry! Początek sezonu 12 czerca

Facebook

Żużlowa Ekstraliga wraca do gry! Wielkie otwarcie sezonu zaplanowano na 12 czerwca. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, mecz będą odbywały się bez udziału publiczności. Fani będą mogli śledzić zmagania w telewizji!

fot: wts.pl
fot: wts.pl

Rząd wyraził zgodę by 12 czerwca wystartowała wreszcie żużlowa PGE Ekstraliga…

Mówi Adrian Skubis – koordynator ds. komunikacji w Betard Sparcie Wrocław

14-dniowa kwarantanna dla ekstraligowych zawodników ma rozpocząć się 8 maja. Potem w poszczególnych ośrodkach będą mogły zostać wznowione treningi.

Kluby, w tym wrocławska Sparta muszą rozpocząć rozmowy z zawodnikami i ściągnąć obcokrajowców w celu odbycia obowiązkowej kwarantanny przed powrotem ligi. Są dobrej myśli, ale w wypadków niektórych z zawodników mogą nastąpić komplikacje…

Żużlowy sezon był już przekładany kilka razy, ale wydaje się, że połowa czerwca to realny termin. W trakcie meczów rozgrywanych w ramach PGE Ekstraligi, będą przestrzegane wszystkie zasady bezpieczeństwa.

Brak fanów na stadionach to duża strata finansowa dla wszystkich klubów. Premier Morawiecki zapowiedział, że kibice na żywo mecze będą mogli oglądać po IV etapie rozluźniania zasad epidemiologicznych w sporcie. To etap, w którym otwarte zostaną siłownie, kluby fitness, kluby taneczne, a także dozwolone będą imprezy sportowe gromadzące do 50 osób.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj