Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zwiedzanie i relaks, czyli joga w muzeum!

Facebook

Przychodzisz do muzeum, zwiedzasz, a jednocześnie… ćwiczysz jogę, rozciągasz mięśnie i relaksujesz się. Szansę na nietypowe obcowanie ze sztuką będą mieli goście nowo otwartego Muzeum Pana Tadeusza w Rynku.

W scenerii sal wystawowych organizuje ono warsztaty ruchu, na których dowiemy się – jak wsłuchanie się w nasze ciało zmienia to, jak postrzegamy sztukę:

– opowiada Maria Marszałek z Muzeum Pana Tadeusza. Jak będą przebiegały zajęcia?

– mówi prowadząca zajęcia, tancerka i animatorka kultury Lucyna Piwowarska-Dmytrów. Wrocławianie będą mogli się przekonać, że w dzisiejszych czasach muzea – nawet te tradycyjne – są nie tylko „przechowalnią zabytków”, ale miejscami, w których się coś dzieje i można miło spędzić czas:

– mówi Maria Marszałek. Kto może się czuć zaproszony na warsztaty?

jogaTadeusz4.

– zachęca Marszałek. Ważne jest, by ubrać się… wygodnie. Odświętny strój, jaki zwykliśmy zakładać z okazji wizyt w instytucjach kultury, może się nie sprawdzić. Czy podczas warsztatów zdołamy się spocić?

– wyjaśniają organizatorki. W najbliższą sobotę (2.06.) – bezpłatne zajęcia otwierające serie warsztatów. Wystarczy pojawić się w Kamienicy pod Złotym Słońcem w Rynku, przed godziną 12. Kolejne spotkania – w środowe popołudnia, przez cały lipiec. Wstęp na nie – w cenie biletu wstępu do muzeum.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj