Radio Gra Wrocław

Gwardia Wrocław musi opuścić halę przy Krupnieczej. Co dalej z wrocławską legendą?

Co dalej z legendą wrocławskiej siatkówki? Po 70 latach, Gwardia Wrocław musi opuścić halę przy ul. Krupniczej. W czwartek zasłużony wrocławski klub dostał pismo od Agencji Mienia Wojskowego, że do 15 stycznia ma opuścić budynek i zabrać cały swój sprzęt. AMW podpiera tę decyzję negatywnymi wynikami badań technicznych ponad 150-letniego budynku. W ubiegłym roku na wewnętrzny remont budynku i wyposażenie Gwardia wydała niemal 400 tyś. złotych.

gwardia_01_0801

Mówi, Maciej Piasecki – rzecznik prasowy Gwardii Wrocław

Badania były prowadzone od pół roku.

gwardia_02_0801

Wokół Gwardii utrzymuje się nerwowa atmosfera.

gwardia_03_0801

Jakie są dalsze plany Gwardii?

gwardia_04A_0801

A co później?

gwardia_04B_0801

Gwardia Wrocław to wielosekcyjny klub, założony w lipcu 1945 roku jako Milicyjny Klub Sportowy. Największe sukcesy święciła sekcja siatkarska. To trzykrotni mistrzowie kraju.

Piotr Krejner
Piotr Krejner