Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

1 maja ponownie spotkamy się na wrocławskim Rynku, aby spróbować pobić gitarowy rekord świata. Posłuchajcie rozmowy z Leszkiem Cichońskim [WYWIAD]

Facebook

To wydarzenie, które od ponad 20 lat odbywa się w stolicy Dolnego Śląska - muzycy z całej Polski  spotykają się w centrum miasta, aby wspólnie zagrać utwór "Hey Joe" Jimiego Hendriksa.

W zeszłym roku udało się pobić rekord – wtedy na wrocławskim Rynku pojawiło się 7967 gitarzystów. Tym razem potrzebujemy jednego więcej.

Kogo zobaczymy na scenie?

1 maja na wrocławskim Rynku pojawi się wybitna reprezentacja artystów z Polski i zagranicy. Brytyjski gitarzysta Phil Bates wykona utwór „Rock’n’Roll Is King”, jeden z największych przebojów grupy Electric Light Orchestra. Gościem specjalnym tegorocznej odsłony imprezy będzie Chris Jagger, brat Micka, wokalisty The Rolling Stones, a tysiące gitarzystów zagra kultowy utwór „Satisfaction”. Małgorzata Ostrowska świętować będzie 40-lecie pracy artystycznej i zaśpiewa nieśmiertelną „Meluzynę”. Rekord pomogą pobić także Wojciech Waglewski i Zbigniew Hołdys oraz Jan Borysewicz i gitarzysta Perfectu, Dariusz Kozakiewicz – usłyszymy m.in. utwór Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”. Z kolei światowej sławy bluesman Vasti Jackson zaprosi do wspólnego wykonania wielkiego przeboju Bena E. Kinga. „Stand by Me”. Na Scenie Głównej po raz pierwszy zaśpiewa Shata QS. Nie zabraknie Wojtka Pilichowskiego, jednego z najlepszych polskich basistów. Na Rynku usłyszymy również światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephana i Neila Zazę. Z kolei Leszek Cichoński i Jose Torres jako Cichoński-Torres Band wraz z Łukaszem Drapałą, świeżo po premierze, zagrają singiel „Czerwony jak cegła live” zarejestrowany na zeszłorocznym Rekordzie z udziałem Sebastiana Riedla.

Posłuchajcie rozmowy Pauliny Sznajder z Leszkiem Cichońskim, pomysłodawcą wydarzenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024