Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Liczne kontrole drogowe w ramach akcji „Prędkość”

Facebook

Od jutra, dolnośląscy policjanci w ramach akcji „Prędkość” będą prowadzić liczne kontrole drogowe. Funkcjonariusze sprawdzą przede wszystkim czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami.

/fot. dolnośląska policja

Działania prowadzone przez policjantów będą miały charakter zarówno pomiarów statystycznych. W tym wykonywanych w sposób „kaskadowy” z częstą zmianą punktów pomiaru, jak i dynamicznych z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów. Będą miały one miejsce przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. A ich natężenie będzie uzależnione od ilości naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

/fot. dolnośląska policja

Akcja ma na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach.

Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna. A kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu – nieuchronna.

Podczas cyklicznie prowadzonych działań „Prędkość” dolnośląscy policjanci kontrolują tysiące kierowców.

/fot. dolnośląska policja

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj