Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Muminki, warsztaty i konkursy. Fińska sobota na wrocławskim lotnisku

Facebook

20 kwietnia od godziny 11:00 na pasażerów wrocławskiego lotniska, a także mieszkańców miasta czekać będzie szereg atrakcji związanych z Finlandią. Fińska sobota to wydarzenie promujące nowe, bezpośrednie połączenie lotnicze Wrocławia z Helsinkami.

/materiały prasowe/UMW

Finlandia to unikalne państwo w Europie. Kraj tysiąca jezior oprócz bogactwa przyrody wyróżnia chłodny klimat i wyjątkowe podejście do życia, które od lat czyni mieszkańców najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. W sobotę od 11:00 aż do 17.00 w terminalu wrocławskiego lotniska podróżni będą mogli z bliska poznać fińską kulturę i „receptę na szczęście”.

Wielokrotnie podkreślaliśmy już, jak istotne dla rozwoju wrocławskiego lotniska jest połączenie z Helsinkami. Chcemy pokazać naszym pasażerom i gościom, co wyjątkowego do zaoferowania ma ten piękny kraj. Dzięki warsztatom i spotkaniom ze związanymi z Finlandią ludźmi każdy będzie miał szansę dowiedzieć się, co czyni Finów najszczęśliwszym narodem na świecie. Na lotnisko zapraszamy całe rodziny. Na dzieci czekać będą bajki i seans filmowy. Codzienne połączenia Helsinek i Wrocławia umożliwiają krótki wypad do stolicy Finlandii i sądzę, że wielu uczestników fińskiej soboty uda nam się zainspirować do takiej wyprawy

– mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Wrocław.

Poznaj fińską kulturę podczas warsztatów i spotkań

Pierwszą atrakcją będzie spotkanie z Panią Małgorzatą Węgrzyn-Wysocką. Honorowa konsul Republiki Finlandii w rozmowie z prowadzącym wydarzenie Pawłem Gołębskim zdradzi ciekawostki na temat kraju i opowie o fińskiej kulturze i podejściu do życia. Odbędzie się także szereg warsztatów. Goście poznają tajniki fińskiej ceramiki, body balance czy nordic walkingu mającego w Finlandii swoje korzenie. W sobotę na lotnisku pojawią się także twórcy położonej w dolnośląskich Borowicach namiastki Finlandii.

Seans i atrakcje dla najmłodszych

Podczas fińskiej soboty na atrakcje mogą liczyć dzieci. Finlandia to ojczyzna kultowych Muminków, bohaterów słynnych bajek dla najmłodszych autorstwa Tove i Larsa Janssona. Utwory przeczyta aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu – Aldona Struzik. W terminalu będzie mieć miejsce również seans filmu „Pamiętniki Tatusia Muminka”. Podczas wydarzenia odbędą się konkursy dla dzieci i dorosłych, w których trzeba będzie wykazać się kreatywnością oraz wiedzą na temat Finlandii. Przez cały dzień do dyspozycji uczestników fińskiej soboty będzie także fotobudka.

Błyskawicznie zapełniła się lista chętnych na zwiedzanie lotniska z przewodnikiem, które w czterech turach odbędzie się przy okazji fińskiej soboty. Z kolei zapisy na wszystkie zaplanowane warsztaty będą prowadzone w dniu wydarzenia, na godzinę przed ich rozpoczęciem. Liczba miejsc jest ograniczona i różni się w zależności od warsztatu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024