Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nielegalne wyścigi we Wrocławiu. Wystawiono 160 mandatów

Facebook

Wrocławska policja udaremniła nielegalne wyścigi, które miały odbyć się we Wrocławiu. W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze skontrolowali łącznie 476 pojazdów. Policjanci zatrzymali 69 dowodów rejestracyjnych i nałożyli 160 mandatów na kwotę ponad 54 tysięcy złotych. Wśród zatrzymanych jeden kierowca był nietrzeźwy a dwóch poszukiwanych.

/fot. wrocławska policja

W związku z pojawieniem się informacji dotyczycącej nielegalnych wyścigów, które miały odbyć się we Wrocławiu, funkcjonariusze przeprowadzili specjalną akcję. Jej celem było niedopuszczenie do wyścigów na drogach publicznych oraz ujawnianie sprawców wykroczeń. Mundurowi do działań wykorzystywali m.in. oznakowane jak też nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory oraz policyjne drony.

W sumie funkcjonariusze sprawdzili blisko 476 pojazdów, wśród zatrzymanych jeden kierujący był nietrzeźwy a dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania. Policjanci wystawili blisko 160 mandatów, dotyczących różnego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym, na kwotę ponad 54 tysięcy złotych.

/fot. wrocławska policja

Kontrole policyjne zakończyły się dla 69 użytkowników zmodyfikowanych pojazdów zatrzymanymi dowodami rejestracyjnymi, a jeden z nich odpowie dodatkowo za tak zwane cofanie licznika przebiegu w pojeździe.

Jeden z patroli ruchu drogowego poruszający się nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zatrzymał także kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Tego typu nocne działania nie są pierwszymi przeprowadzonymi na drogach stolicy Dolnego Śląska, a funkcjonariusze zapowiadają jednocześnie, że tego typu akcje będą kontynuowane w przyszłości. Nie ma zgody Policji na łamanie przepisów na drodze i narażanie życia oraz zdrowia innych użytkowników

– czytamy w komunikacie wrocławskiej policji.

/fot. wrocławska policja

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023