Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We Wrocławiu rozpoczyna się Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha

Facebook

Dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA. Celem tego festiwalu jest rozwijanie świadomości na temat kultury Żydów – uczestnicy mogą brać udział w spacerach z przewodnikami, warsztatach, koncertach i wykładach. Festiwal rozpocznie się koncertem.

/materiały prasowe/SIMCHA/

Tegoroczna Simcha potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia, zakończy ją otwarte nabożeństwo Kabalat Szabat. Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Synagodze Pod Białym Bocianem, przy ul. Włodkowica 7 we Wrocławiu oraz innych lokalizacjach Dzielnicy Wzajemnego Szacunku i centrum Wrocławia.

W tym roku w programie wydarzenia znajdziemy wiele ciekawych spotkań autorski. Dużą atrakcją będzie blok koncertowy, który zostanie otwarty występem Klezmafour. Wystąpią też Magda Brudzińska Klezmer Trio, Chór Synagogi Pod Białym Bocianem i Michał Zator, Shum Davar (Czechy), Hudaki Village Band (Ukraina) i Bester Quarter.

Nie zabraknie również tradycyjnego Jarmarku Żydowskiego, Śniadania Izraelskiego, warsztatów języków żydowskich i kulinarnych, seansów filmowych, spacerów z przewodnikami śladami Żydów we Wrocławiu i wielu rozmaitych atrakcji dla dorosłych i rodzin z dziećmi.

Wykłady poprowadzą: Dariusz Dekiert, rabin Stas Wojciechowicz, Mariusz Urbanek czy Tamara Włodarczyk. Na spotkanie Q&A zaprosi Jerzy Kichler. Jubileusz SIMCHY będzie też okazją do rozmowy z założycielami Festiwalu.

Więcej szczegółów, a także cały program festiwalu znajdziecie na stronie wydarzenia tutaj.

Słuchaj w Radiu GRA Wrocław

Kto wystąpi podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej?

– mówiła Magdalena Basak z komunikacji festiwalu kultury żydowskiej SIMCHA.

Zaplanowano warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Uczestnicy mogą też wybrać się na specjalne pokazy filmowe.

Festiwal zakończy się wykładem.

Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023