Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

15 edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Facebook

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się 15 edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W programie m.in. adaptacje sceniczne i czytania w językach oryginalnych, dyskusje, pokazy filmowe oraz premiera dziewiątego, dwujęzycznego numeru czasopisma „Opowiadanie".

 

I jak dodaje Marcin Hamkało – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania – to wszystko daje właśnie szansę aby raz do roku we Wrocławiu przez kilka dni na początku października potestować możliwości literatury i szukać jakiejś drogi w , której krótka forma prozatorska może najlepiej wybrzmieć.

A czy taki rodzaj festiwalu jest kierowany do konkretnych osób ?

Tym razem mocnym punktem festiwalu jest wszystko to co związane z teatrem…

To tylko część atrakcji związanych z teatrem, a więcej informacji znaleźć możemy na stronie opowiadanie.org

Częścią festiwalu są również konkursy…

W tym roku nie można się już niestety zgłosić, ale nic straconego ponieważ kolejny festiwal planowany jest oczywiście w przyszłym roku.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania jest idealną okazją do tego by poznać literaturę z całego świata, a specjalnie na tą okazję przyjeżdżają również do Wrocławia wyjątkowi goście…

Mówi Marcin Hamkało – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

15 Międzynarodowy Festiwal Opowiadania odbywał się będzie między innymi w Klubie Proza, Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, Muzeum Pana Tadeusza oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, a wszystko rozpocznie się już w najbliższy piątek…

I jest to też chyba dobry start, aby rozpocząć swoją przygodę z tym festiwalem.
Wszystkie wydarzenia potrwają od 27 września do 6 października 2019.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj