Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Archiwum: wrzesień 2018

Ostatnie przygotowania do lotu w kosmos pierwszego polskiego satelity.

Pierwszy polski satelita niemal gotowy do lotu. Jego budowa i wystrzelenie w kosmos mają kosztować ponad 5 milionów złotych. Powstał we Wrocławiu i przechodzi ostatnie testy w laboratoriach w "Porcie", czyli Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii, dawnym EIT+ na Stabłowicach. Za Światowidem – bo tak nazywa się satelita – już pierwsze próby termiczne i ciśnieniowe, natomiast przed nim już tylko testy elektromagnetyczne i wibracyjne. Ma zostać wystrzelony w kosmos na wiosnę.

Róze Europy zagrają dla Krzysia w Filreju!

V edycja koncertów dobroczynnych o nazwie Pozytywna Energia, poświęconych Krzysiowi już 20 października! Krzyś cierpi na rzadko występujący Zespół Alstroma. To rzadka i bardzo trudna choroba, która wymaga wielu rehabilitacji. Całość rozpocznie komik Ścibor Szpak ze swoim programem. Chwile potem zobaczymy występ dolnośląskiego zespołu Evo. Na zakończenie dobroczynnego wydarzenia wystąpi zespół Róże Europy, który celebruje 35 lat na scenie muzycznej.

fot. PKr

Śląsk Wrocław stawia na młodzież!

10 września w 16 klubach LOTTO Ekstraklasy wystartowała trzecia edycja cyklu Ekstra Talent organizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. W turniejach bierze udział wielu wychowanków klubowych akademii. Dzięki pracy akademii młodzi piłkarze przechodzą wszystkie szczeble piłkarskiego rozwoju, debiutują w pierwszej drużynie, otrzymują powołania do kadr młodzieżowych i grają w turniejach w Polsce oraz za granicą.

Gra miejska „Orląt Cień” już 29 września we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski serdecznie zaprasza młodzież do udziału w wyjątkowej grze miejskiej przygotowanej przy współpracy ze środowiskiem historyków oraz harcerzy z Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Gra przeniesie uczestników do niespokojnego Lwowa pamiętnego listopada 1918 roku, kiedy na gruzach dawnych potęg zaborczych odradzały się i tworzyły niepodległe państwa, rozpoczynając okres walk o terytoria będące przedmiotem wieloletnich sporów.

Odra 2018 – ćwiczenia strażaków

Ściągali paralotniarz uwięzionego na pylonie kładki Zwierzynieckiej, usuwali wyciek ropy ze statku i zabezpieczali miasto przed powodzią – strażacy ze wszystkich powiatów na Dolnym Śląsku wzięli udział w ćwiczeniach „Odra 2018”. W sumie przeprowadzono pięć improwizowanych akcji. Wszystkie prowadzone były na Odrze lub na obiektach znajdujących się przy lub na rzece. W ćwiczeniach wzięli udział służby z Niemiec.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne