Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

25 lat więzienia dla mężczyzny oskarżonego o zabójstwo byłej partnerki

Facebook

Na karę 25 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu 28-letniego Jakuba D., oskarżonego o zabójstwo byłej partnerki. Sąd uwzględnił apelację prokuratury i zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Opolu, który w pierwszej instancji skazał D. na 15 lat więzienia.

/fot. prokuratura.wroclaw.pl/

25 lat więzienia dla mężczyzny oskarżonego o zabójstwo byłej partnerki

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w marcu 2022 r. w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Na policję zgłosiła się rodzina Magdaleny M., zaniepokojona brakiem kontaktu z kobietą, mieszkającą z Jakubem D.

Policja siłą weszła do mieszkania. W skrzyni łóżka znaleziono zwłoki kobiety. Jak stwierdzono w trakcie śledztwa, została uduszona poduszką. W momencie wejścia policji do mieszkania, jej były partner przebywał w pracy. Zatrzymano go tego samego dnia.

Zdaniem śledczych, do morderstwa doszło w czasie, gdy oskarżony był w mieszkaniu razem z pokrzywdzoną. Nie stwierdzono śladów włamania, a klucze do mieszkania miał tylko oskarżony. Drugi komplet znaleziono w zamkniętym mieszkaniu. W ocenie prokuratury, o winie oskarżonego świadczyć mają także – znalezione w jego telefonie komórkowym – wyszukiwania w internecie sposobów uśmiercania. A w dniu dokonania zbrodni, informacji o znalezionych w Kędzierzynie-Koźlu zwłokach kobiety. Jak zeznali świadkowie, pokrzywdzona bała się oskarżonego i wcześniej mówiła o rozpadzie swojego związku z Jakubem D.

W lutym 2023 r. Sąd Okręgowy w Opolu uznał D. winnym zabójstwa i skazał go na 15 lat więzienia. Apelację od tego wyroku złożyła prokuratura domagając się dla oskarżonego kary 25 lat więzienia.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił w całości apelację wniesioną przez prokuratora i wymierzył D. karę 25 lat więzienia

– przekazała w środę rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka.

info. PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2023