Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ekostraż organizuje szkolenia dla nauczycieli z edukacji humanitarnej

Facebook

Na takich zajęciach nauczyciele dowiedzą się, jak uczyć dzieci i młodzież odpowiedniego traktowania zwierząt.

zwierzęta
/fot. liatit/pixabay.com

Szkolenie rozpocznie się 16 maja we Wrocławskim Centrum Szkolenia Nauczycieli. Więcej opowie Katarzyna Szakowska, rzeczniczka organizacji.

Jest to szkolenie w 3 blokach: zwierzęta domowe, zwierzęta dzikie oraz prawo dla zwierząt. Przygotowaliśmy takie szkolenie dla nauczycieli po to, żeby omówić z nimi wszelkie aspekty, które sami poruszamy, będąc na prelekcjach w różnych wrocławskich szkołach i przedszkolach. Chcemy przygotować nauczycieli tak, aby czuli się pewnie przeprowadzając lekcje z edukacji humanitarnej samodzielnie. Chcemy przygotować i przekazać im wszelkiego rodzaju materiały, pomocnicze karty pracy, gry karciane. Po to, żeby mieli ułatwioną sprawę. 

Do nauczycieli których klas takie zajęcia są skierowane?

Do nauczycieli wychowania przedszkolnego, a także do nauczycieli szkół podstawowych oraz liceów. Tematyka jest bardzo bogata i różnorodna, a przekaz powinien być dostosowany do uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zmontowaliśmy nawet już firmy, nagrania. Wszystko po to, aby te lekcje edukacji humanitarnej były jeszcze bardziej przyjazne i żeby dzieci czuły zaangażowanie w ten temat. 

Nauczyciele zgłaszają się na szkolenie sami.

Wyłącznie sami mogą się zgłaszać do udziału. Nie potrzebujemy nauczycieli, którzy będą zmuszani przez swoich dyrektorów. Pragniemy przekazać naszą wiedzę jak najszerzej dla dobra zwierząt. Wystarczy wejść na stronę Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i tam w zakładce szkolenia odszukać taki tytuł: Bliżej zwierząt. Edukacja z Ekostrażą. 

Przeprowadzenie zajęć z edukacji humanitarnej może wpłynąć na zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt.

Chcemy przekazywać wiedzę dalej i sprawić, żeby takie lekcje były prowadzone regularnie we wszystkich klasach we wszystkich szkołach we Wrocławiu, żeby poziom edukacji wzrastał, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na brak znęcania się nad zwierzętami, na zmniejszanie liczebności zwierząt bezdomnych. Jeżeli ludzie edukowani, ich świadomość wzrasta. Dużo rzadziej krzywdzą zwierzęta w sposób nieintencjonalny. 

Organizacja organizowała już zajęcia z edukacji humanitarnej we wrocławskich szkołach. Niestety niektóre dzieci nie mają najlepszego podejścia do zwierząt.

To zależy, z jakiego pochodzą domu, jak są wychowywane. Często jest to niestety stosunek przedmiotowy. Zwierzęta, które są w ich ocenie niegrzeczne, nie sprawdzają się, należy „wyrzucić na śmietnik dla psów”, „przekazać do schroniska albo oddać na wieś cioci, która takie zwierze będzie trzymała na podwórku, bo sobie zasłużyło”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024