Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Emocje internautów pod lupą danologów z PWr

Facebook

Czy koronawirus wywołał w Polakach gniew? A może zachęcił do pomagania innym? Jak izolacja wpłynęła na poziom przestępczości? Studenci danologii z Politechniki Wrocławskiej postanowili poszukać odpowiedzi na te pytania i zbadali informacje z mediów społecznościowych w trakcie pandemii.

źródło: materiały prasowe

Jedna z grup studentów realizowała projekt o nazwie „Pandemocje”. Maciej Gruszczyński, Daniel Popek, Dawid Rusiecki i Marcin Wątroba to zespół, który przeanalizował ponad 300 tysięcy tweetów pod kontem nastroju i wyrażania emocji w czasie pandemii.

Prezentowane dane dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi są automatyczne aktualizowane. Wyniki można śledzić na stronie pandemocje.pl.

Jakie zatem wnioski studenci wyciągnęli po przeanalizowaniu zebranego materiału?

Mówi Maciej Gruszczyński, student Politechniki Wrocławskiej. Okazało się, że temat wirusa poruszano również w kontekście politycznym. Najczęściej cytowano „Rząd”, szczególnie „Ministerstwo Zdrowia”, a także media i kandydatów na prezydenta. W dniu informacji o przełożeniu wyborów zaobserwowano wyjątkowe wzburzenie internautów.

Druga grupa studentów realizowała natomiast projekt o nazwie „Efekt Korony”. Joanna Komoszyńska, Zuzanna Świderska, Martyna Laszczyńska i Michał Gołębiewicz – sprawdzali, jak pandemia wpływa na życie społeczne.

Studenci postanowili znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Między innymi dowiedzieli się czy policja przez epidemię ma mniej pracy i jak zmieniła się sytuacja na drogach?

Studenci zaobserwowali również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej…

Mówi Joanna Komoszyńska, studentka Poliechniki Wrocławskiej. Wszystkie analizy są dostępne na stronie internetowej efekt-korony.github.io

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj