Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci chce stworzyć w naszym mieście Dom Opieki Wyręczającej

Facebook

 Miejsca o tym charakterze, które specjalizowałoby się w tymczasowej opiece nad przewlekle, nieuleczalnie i terminalnie chorymi Dziećmi, brakuje nie tylko w naszym mieście, czy na Dolnym Śląsku, ale w całej zachodniej Polsce.

 

 

 

Dom Opieki Wyręczającej ma powstać przy ul. Sołtysowickiej 58 w budynku, który Fundacja odkupiła od miasta…

 

 

Na realizację zadania potrzebne jest pozyskanie około 8 mln zł, z czego Fundacja posiada już ponad 1 mln zł. Należy dodać, że opieka w ośrodku dla jego beneficjentów będzie bezpłatna.

Decyzja o tym, że Fundacja podejmuje się realizacji takiego przedsięwzięcia była podjęta na podstawie ankiety, która została przeprowadzona pośród rodziców terminalnie, przewlekle chorych dzieci…

 

 

Mówi Magdalena Sysło spec. ds. marketingu i PR – Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

 

 

Pomimo tego, że budowa takiego domu potrwa jeszcze 2-3 lata i nadal potrzebne jest jeszcze blisko 7 mln zł, to wokół nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy mają fantastyczne pomysły, aby wesprzeć tą inicjatywę. Jedną z nich jest „Szybki” – Rafał Plantos, podróżnik z bloga „Szybkie Podróże”, który postanowił przejść samotnie cały szlak karpacki i w trakcie tej wędrówki, zachęcać do wsparcia finansowego budowy Domu Opieki Wyręczającej.

 

 

Co istotne my również możemy wspomóc budowę takiego domu np. dzięki zbiórce online. Szczegóły znajdziemy na stronie hospicjum.wroc.pl

Zrzutka na stronie DOM OPIEKI WYRĘCZAJĄCEJhttps://zrzutka.pl/z/szybkiepodrozem

 

Rafał Plantos relacjonuje swoją pełną przygód, podróż w mediach społecznościowych, a na jakim etapie trasy jest obecnie?

 

 

Relacje Rafał znajdziemy między innymi na fanpage’u „Szybkie Podróże”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 maja 2021