Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Intensywny weekend na zakończenie letniego sezonu w Starej Kopalni

Facebook

Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na ostatni weekend wakacji. W sobotę 2 września odbędzie się rodzinny piknik, a w niedziele przez teren kopalni przebiegną biegacze.

/materiały prasowe//materiały prasowe/Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Wczoraj w plenerach wałbrzyskiej kopalni zakończyły się ostatnie festiwalowe koncerty. Jednak już w sobotę, 2 września w godz. 12:00 – 17:00 odbędzie się piknik z okazji 43. rocznicy podpisania Porozumienia Wałbrzyskiego i narodzin „Solidarności”. Będą dmuchańce, warsztaty, gry planszowe i edukacyjne, animacje, gra VR Szybowcowa ’87 oraz strefa gastronomiczna. Obchody Solidarności rozpoczną się w sobotę już od godz. 10:00, bo organizatorzy zapraszają na sesję popularno – naukową o wałbrzyskiej Solidarności w Sali multimedialnej w Starej Kopalni a w kompleksie Aqua Zdrój rozpocznie się turniej piłki nożnej. Organizatorami pikniku rodzinnego są: Urząd Miasta Wałbrzycha, Instytut Pamięci Narodowej oddział Wrocław, NSZZ Solidarność Dolny Śląsk oraz Stara Kopalnia.

Wieczorem na placu eventowym od 18:00 do 23:00 spektakularny i widowiskowy – Dolnośląski Festiwal Ognia. Lista występujących solistów i zespołów jest pełna, szykuje się więc prawdziwe ogniste zakończenie dnia.

W niedzielę 3 września od rana będzie sportowo. Teren kopalni odwiedzą biegacze. Przez sam środek górniczych zabudowań przebiegać będzie trasa Toyota Półmaraton Wałbrzych, na placu stanie bufet dla zawodników, a niespodzianką będzie strefa luksusowych samochodów, które będzie można zobaczyć w ramach promocji zbliżającego się wielkimi krokami Black Diamonds Festival, który w Starej Kopalni już 8-10 września. Na strefie dla aktywnych odwiedzających czekają nagrody, a wśród nich bezpłatne wejściówki na festiwal. Strefa będzie czynna do godz. 17:00.

/materiały prasowe//materiały prasowe/Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj