Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Koncerty finału WOŚP odbędą się na scenach na Rynku i w Starym Klasztorze

Facebook

Koncerty 32. Finału WOŚP we Wrocławiu odbędą się na cenach na Rynku i w Starym Klasztorze. W tegorocznym finale weźmie udział wiele instytucji – od służb mundurowych po instytucje kultury, organizacje pozarządowe i szpitale.

Koncerty przygotowane na niedzielny finał WOŚP rozpoczną się o godz. 13.00 na scenie na wrocławskim Rynku. Finał otworzy tu, przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, prezydent miasta Jacek Sutryk.

Wystąpią m.in. Robert Cichy, Dr Misio i Nocny Kochanek. Odbędzie się też wydarzenie Gitarowe Rekordy Wszechczasów, które nawiązuje do odbywającego się co roku 1 maja we Wrocławiu bicia gitarowego rekordu świata. Koncerty na Rynku zakończą się o godz. 20.00 tradycyjnym światełkiem do nieba.

Scena w Starym Klasztorze ruszy o godz. 15.00. Wystąpią m.in. Blade Loki i Hurt.

W organizację 32. finału WOŚP we Wrocławiu włączyło się wiele instytucji. Na przykład w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu odbędzie się biała niedziela, podczas której 13 pediatrów będzie prowadziło bezpłatne badania, porady i konsultacje dla najmłodszych pacjentów.

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławia przekazała w tym roku na aukcję WOŚP motocykl BMW R1200RT. Z przedstawicielami dolnośląskich strażaków będzie można spotkać się w niedzielę na ich stoiskach na Rynku.

Propozycje na finał przygotowały też wrocławskie jednostki wojskowe. Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki wystawiła na aukcję m.in. trening grupowy w Ośrodku Kształtowania Kompetencji Dowódczych czy dzień z życia podchorążego.

Tematem zaplanowanego na 28 stycznia 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowych, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj