Radio Gra Wrocław

Jak dbać o karierę swojego dziecka?

Tydzień Kariery, jedna z największych kampanii społecznych w kraju, która zorganizowana została już po raz ósmy. W jej ramach odbyło się wiele szkoleń, wykładów czy warsztatów. Wszystko po to, by pomóc ich uczestnikom w znalezieniu swojej drogi w życiu czy odnalezieniu się na rynku pracy.

Zatem jak zrobić karierę? Mówi pośrednik pracy z jednego z punktów OHP, Ewelina Marszałek-Polańczyk:

tykar_1

A jak pokierować swoją karierą? Starać się zrobić to samemu, czy zwrócić się do specjalisty? Mówi doradca zawodowy Izabela Muzyka:

tykar_2

A jak rodzice mogą kierować karierą swojego dziecka?

tykar_3

Małe dzieci interesują się wszystkim. Czy rodzice powinni pozwalać im na udział w zajęciach z każdej dziedziny, a wręcz zachęcać do tego czy też wybierać niektóre, nie pozwalać na wszytko i odradzać?

tykar_4

Przedszkolaki ze stuprocentową pewnością są nam w stanie powiedzieć, że będą w przyszłości strażakami, policjantami czy pielęgniarkami. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych takiej pewności już nie ma. Dla nich kariera to słowo, które nabiera coraz bardziej realnych kształtów, wiedzą, że trzeba się będzie mocno postarać by ją osiągnąć. Robert Krzyżaniak rozmawiał na temat kariery z Justyną, Nikol, Moniką i Andrzejem:

tykar_5

…tej wytrwałości i oczywiście jak największych karier wam życzymy.