Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Mieszkanie na Start”. Od dzisiaj można składać wnioski na wynajem mieszkań z dopłatą do czynszu

Facebook

Od dzisiaj przez miesiąc można składać wnioski o wynajem mieszkań na osiedlu Nowa Kolejowa we Wrocławiu. W puli 469 wykończonych mieszkań w ośmiu budynkach. Program realizowany jest w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Na czym polega?

/fot. neshom/pixabay.com

Jak będzie przebiegać rekrutacja?

W pierwszym etapie, za który odpowiada Urząd Miejski Wrocławia, przez miesiąc zbierane są wnioski, które następnie otrzymają punkty określone w uchwale Rady Miejskiej Wrocławia. Na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. prowadzący działalność gospodarczą we Wrocławiu od co najmniej 2 lat, pracownicy miejskich instytucji kultury, policji, straży pożarnej i miejskiej lub reprezentanci zawodów medycznych. Są też punkty dla rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnościami

– wyjaśniała Ewa Syta z biura prasowego PFR Nieruchomości.

W drugim etapie sprawdzana jest zdolność czynszowa przyszłych najemców. To oznacza, że aby wynająć mieszkanie, chętni muszą mieć możliwość opłacania czynszu i rachunków oraz dobrą historię w Krajowym Rejestrze Długów i BIG InfoMonitor.

Na koszt wynajęcia mieszkania składa się czynsz najmu, opłata eksploatacyjna oraz opłaty związane z zużyciem mediów. W wyniku współpracy PFR Nieruchomości i wrocławskiego samorządu inwestycja jest objęta programem dopłat do czynszu „Mieszkanie na Start”. Najemcy spełniający kryteria mogą uzyskać comiesięczne wsparcie do 15 lat.

Osiedle z mieszkaniami na wynajem zrealizowała spółka PFR Nieruchomości w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Nowa Kolejowa to trzecia nieruchomość spółki PFR Nieruchomości we Wrocławiu. Powstała w rejonie ulic Kolejowej, Prostej, Tęczowej i Grabiszyńskiej. Inwestycja składa się z 469 wykończonych mieszkań w ośmiu budynkach; to około 30-metrowe kawalerki, mieszkania dwu i trzypokojowe, których jest najwięcej, a także czteropokojowe, o powierzchni przekraczającej 80 m kw.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024