Radio Gra Wrocław

We Wrocławiu trwa budowa nowego osiedla. Powstaje tam prawie 500 mieszkań w ramach programu „Mieszkanie +”

Na nowym osiedlu wybudowanym przy ulicy Kolejowej i Prostej, na terenie dawnej fabryki wagonów braci Hoffmann, powstało 469 mieszkań.

/fot. fb. Targi Mieszkań i Domów

O tym, kto w nich zamieszka zdecyduje rekrutacja. O szczegółach opowie Wojciech Koerber z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nabór najemców jest prowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie zbierane wnioski, które następnie otrzymają punkty określone w uchwale Rady Miasta Wrocławia. Na dodatkowe punkty mogą liczyć między innymi: prowadzący działalność gospodarczą we Wrocławiu od co najmniej 2 lat, a także pracownicy miejskich instytucji kultury, policji, straży pożarnej i straży miejskiej, reprezentanci zawodów medycznych. Są też oczywiście dodatkowe punkty dla rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnościami. W drugim etapie sprawdzana jest zdolność czynszowa przyszłych najemcówchętni mus mi możliwość opłacania czynszu i rachunków. 

Jaki jest koszt czynszu?

Przykładowo: para, która chce wynająć dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 45 m², za czynsz najmu zapłaci według średniej stawki około 2550 . Opłaty eksploatacyjne przy tej wielkości mieszkania wyniosą około 300 , zatem koszt najmu to około 2850 . Jeśli jednak para spełni kryteria programuMieszkanie na start i dostanie dopłaty, wówczas miesięczny koszt wynajmu mieszkania bez opłat licznikowych może się obniżyć do około 2400 . 

W ofercie jest kilka rodzajów mieszkań.

 

Ta inwestycja to 469 wykończonych mieszkań w 8 budynkach. W ofercie znajdują się około 30metrowe kawalerki i mieszkania dwu i trzypokojowe, których jest najwięcej, a także największe czteropokojowe o powierzchni powyżej 80 m². 

Zakwalifikowane osoby podpiszą umowę o najem instytucjonalny na okres 2 lat z możliwością przedłużenia. Szczegóły dostępnie są na stronie mieszkanieplus.gov.pl