Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niespodzianka we wrocławskim zoo. Urodziła się nowa żyrafa

Facebook

Wzrostem przewyższa niejednego dorosłego, choć jej opiekunowie uważają ją za drobną. O kim mowa? O małej żyrafie, która niespodziewanie przyszła na świat na początku kwietnia we wrocławskim zoo. Poznajcie tego słodziaka!

żyrafa
/materiały prasowe/wrocławskie zoo

Mała żyrafa niespodziewanie przyszła na świat 3 kwietnia we wrocławskim zoo. Niespodziewanie, bo choć opiekunowie zauważyli, że Nala jest w ciąży, jej brzuch nie był aż tak pokaźny, a sutki nie były powiększone – sugerowało to, że do porodu jest jeszcze trochę czasu.

żyrafa

/materiały prasowe/wrocławskie zoo

Tymczasem mała żyrafka pojawiła się na świecie 3 kwietnia i jak na żyrafę przystało, zaczęła chodzić na krótko po porodzie. Rozwija się prawidłowo, chętnie pije mleko i spogląda na mamę oraz opiekunów swoimi pięknymi, wielkimi, czarnymi oczami. Nie odstępuje mamy na krok. Jej tatą jest nasz jedyny samiec, Rafiki

– czytamy w komunikacie wrocławskiego zoo.

żyrafa

/materiały prasowe/wrocławskie zoo

Na wybiegu zobaczymy ją już niedługo.

Gdy tylko zrobi się cieplej, wyjdzie na wybieg, gdzie pozna m.in. zebry i strusie. Na razie jest za chłodno i nie chcemy ryzykować jej zdrowiem

żyrafa

/materiały prasowe/wrocławskie zoo

Podobnie jak w przypadku poprzednich zwierząt, wrocławskie zoo zorganizuje konkurs na imię dla małej żyrafy. To, co wiemy na pewno, że jej imię tak jak jej matki będzie zaczynać się na literę N.

żyrafa

/materiały prasowe/wrocławskie zoo

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024