Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

O kocie, który jeździł radiowozem…

Facebook

Wbrew pozorom tytuł wcale nie odnosi się do młodego funkcjonariusza siedzącego za kierownicą służbowego pojazdu, a o faktycznym puchatym zwierzątku, które ma… dość nietypowe hobby. Przekonali się o nim wrocławscy policjanci, którzy wracając z interwencji, zorientowali się, że na pokładzie radiowozu mają dodatkowego pasażera. Okazało się, że podróżuje z nimi kot, który już nie pierwszy raz pojechał z kimś „na gapę”. Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela zwierzęcia, który przekazał im, że kocurowi już wcześniej zdarzały się tego typu wojaże.

Funkcjonariusze z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, patrolowali rejon podwrocławskich miejscowości i w jednej z nich przeprowadzali kontrolę drogową pojazdu.

Po jej zakończeniu wsiedli do radiowozu i ruszyli w dalszy patrol przydzielonego im rejonu, a gdy kierowca spojrzał w lusterko wsteczne, zauważył kota i usłyszał za sobą charakterystyczne miauczenie. Mimo tego, że ci funkcjonariusze wiele widzieli podczas swojej ponad 10-letniej służby, to jednak czarny kot siedzący w radiowozie ich zaskoczył…

– Policjanci zatrzymali pojazd i natychmiast zaopiekowali się puchatym zwierzątkiem, które chwilę wcześniej jak gdyby nic, lizało czarne łapki zajmując miejsce na półce nad bagażnikiem. Szybko ustalili, że jedynym momentem, kiedy kot mógł dostać się na pokład radiowozu była kontrola pojazdu, którą przeprowadzali kilka minut wcześniej. Funkcjonariusze czym prędzej zawrócili pojazdem i skierowali się do miejsca, gdzie miała miejsce interwencja – mówi Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Tam już czekał na nich właściciel kota, który poinformował policjantów, że to nie pierwsza tego typu podróż jego pupila. Okazało się, że zaledwie kilka dni wcześniej kocur „na gapę” dojechał aż do Wrocławia. Podobno upodobał sobie podróże samochodami i wykorzystuje moment, kiedy drzwi od pojazdu są nawet na moment otwarte, a następnie niezauważony wskakuje do wnętrza. Tym razem skorzystał z niesamowitej okazji i przejechał się nieoznakowanym radiowozem wrocławskiej Policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj