Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od września jazda MPK będzie tańsza

Facebook

Uwaga pasażerowie MPK! Z początkiem roku szkolnego stanieją bilety w komunikacji zbiorowej. 2 września wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej, która likwiduje bilety na linie pospieszne. Dzięki tej decyzji radnych stanieją też bilety okresowe i imienne.

mpk.wroc.pl
mpk.wroc.pl

Najważniejszą i wyczekiwaną zmianą jest likwidacja biletów na linie pospieszne i nocne. Do tej pory te bilety były o 20 groszy droższe niż ich odpowiedniki na linie normalne. Teraz będzie jeden bilet jednorazowy w jednej cenie na wszystkie typy linii. Kosztował będzie 3,40 i 1,70 zł.

Mówi Klaudia Piątek – biuro prasowe UM Wrocław.

Dzięki decyzji rady miejskiej tańsze będą też bilety imienne, czasowe…

Obniżenie cen biletów to część planu miasta wpisującego się w politykę Smart City. Magistrat chce zachęcić mieszkańców by Ci przesiadali się do komunikacji zbiorowej…

W te wakacje przybyło wiele buspasów, a miasto zapowiada, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej. Jak na ten fakt reagują mieszkańcy?

To już kolejne zmiany we Wrocławiu, które mają zachęcić do podróży komunikacją miejską. Od września 2018 roku za darmo MPK mogą jeździć uczniowie i młodzież ucząca się do 21. roku życia.

Wcześniej władze miasta obniżyły wiek seniorów uprawniający do darmowych przejazdów. Kiedyś było to ukończone 70 lat, teraz jest 68, a docelowo będzie 65 lat. Z przywileju korzystają także osoby represjonowane politycznie.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj