Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pierwszy z tegorocznych turniejów Polskiej Ligi Lacrosse odbędzie się we Wrocławiu

Facebook

Już w najbliższą sobotę na boisku Akademii Wychowania Fizycznego Kosynierzy rozpoczną kolejną obronę tytułu mistrzowskiego. Co ważne, jedną z drużyn, z którą zmierzą się Wrocławianie będą wicemistrzowie kraju – AZS Legion Katowice. Górnoślązacy w zeszłorocznym finale sprawili nie lada kłopoty mistrzom z Wrocławia.

/fot. Marek Stor - shutterlax.com

W sobotę 1 kwietnia o 11:00 Kosynierzy Wrocław zagrają ze Spartans Oświęcim. Ekipa z Małopolski przeszła w ostatnim czasie nie tylko rebranding i zmianę logotypu, ale i znacznie rozwinęła się sportowo. Miniony sezon zakończyła na czwartym miejscu, przegrywając mecz o brąz zaledwie jednym golem.

Ich nieprzewidywalny styl gry może sprawić kłopoty każdemu z zespołów.

Gra w obronie sprowadza się do reagowania według pewnych schematów

– mówi Adam Tymorek, trener defensywy Kosynierów.

Spartans grają „happy lakros” i są zupełnie nieprzewidywalni. Do tej pory wiedzieliśmy zawsze, jak ich zatrzymać, ale nigdy nie było to łatwe. Mają kilku graczy, którzy pewnie umieszczą piłkę w naszej bramce, ale w lakrosie nie wygrywa się do zera i zadbamy o to, żeby atak mógł strzelić więcej goli

– dodaje.

/fot. Marek Stor – shutterlax.com

O 13:00 zmierzą się ze sobą ekipy z Katowic i Oświęcimia, zaś o 15:00 widzów zgromadzonych na trybunach przy budynku P5 AWF we Wrocławiu czeka mały finał. Ponowny pojedynek Kosynierów z Legionem.

W Polsce w lakrosa gra się od ponad 15 lat

– tłumaczy Jan Mikołaj Śmigiel, trener Kosynierów Wrocław.

Wszyscy członkowie naszego środowiska: zawodnicy, kibice, działacze, fotografowie, przyjaciele i znajomi jednogłośnie ogłosili nasz zeszłoroczny finał najlepszym pojedynkiem w historii. W tym momencie, po raz kolejny to my jesteśmy Mistrzami, których wszyscy chcą pobić. Łatwo nie będzie, ale okres zimowy przepracowaliśmy naprawdę solidnie. Co będzie, pokaże boisko

– dodaje.

Pierwszy turniej Polskiej Ligi Lacrosse 2023 odbędzie się w sobotę 1 kwietnia na boisku przy budynku P5 AWF Wrocław w kompleksie Pól Marsowych. Wstęp jest wolny. Więcej szczegółów znajdziecie w mediach społecznościowych Kosynierów Wrocław.

/fot. Marek Stor – shutterlax.com

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023