Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Podejrzanemu o cztery kradzieże trakcji kolejowej grozi do 7,5 roku więzienia

Facebook

Legniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn podczas kradzieży trakcji kolejowej. Jednemu z zatrzymanych dodatkowo policjanci udowodnili trzy inne kradzieże. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w czwartek, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Straży Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49 lat, którzy dokonywali kradzieży metalowych elementów nieczynnej trakcji kolejowej.

„Mężczyźni przecięli i chcieli ukraść około 50 metrów sieci trakcyjnej na szlaku Piekary Wielkie Legnica Wschód, powodując straty w wysokości 9 tys. zł. Ponadto w toku wykonywanych czynności policjanci udowodnili jednemu z nich dokonanie kilku innych kradzieży infrastruktury kolejowej”

– powiedziała policjantka.

Mężczyzna kilkanaście dni temu ukradł w różnych miejscach na terenie Legnicy kilkaset metrów drutów jezdnych i nośnych, stanowiących nierozłączny element części infrastruktury kolejowej. Łączne straty jakie spowodował opiewają na kwotę 60 tys. zł.

„39-latek usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Jego wspólnik 49-latek usłyszał zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienie wolności”

– powiedziała policjantka.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023