Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poznaliśmy już nową datę tegorocznej Europejskiej Nocy Literatury

Facebook

Literackie święto z powodu pandemii koronawirusa zamiast wiosną odbędzie się tym razem latem. Na dziewiątą odsłonę wydarzenia Strefa Kultury Wrocław zaprasza już 29 sierpnia.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Podróż”…

 

 

Jak co roku, dziesięć wybranych przez kuratora fragmentów dzieł europejskiej literatury zinterpretowane zostanie na żywo przez dziesięcioro aktorek i aktorów w dziesięciu wyjątkowych, na co dzień trudno dostępnych lokalizacjach.

 

 

Europejska Noc Literatury musiała zostać przesunięta z powodu epidemii, a jak pod względem bezpieczeństwa będzie wyglądała ta sierpniowa edycja?

 

 

Dla wszystkich tych, którzy ze względu na ograniczenia lub przeciwwskazania nie będą mogli wziąć udział w Europejskiej Nocy Literatury na żywo, przygotowane zostaną filmowe rejestracje spotkań, które udostępnione będą na kanałach Europejskiej Nocy Literatury i Strefy Kultury Wrocław.

 

Europejska Noc Literatury zagościła we Wrocławiu po raz pierwszy w 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Od tamtej pory na stałe wydarzenie to wpisało się w kulturalny kalendarz Wrocławia. Przypomnijmy zatem samą ideę Europejskiej Nocy Literatury…

 

 

Mówi Kuba Żary ze Strefy Kultury Wrocław, a w poprzedniej edycji, która odbyła się na osiedlu Plac Grunwaldzki pod kuratelą krytyczki Justyny Sobolewskiej, udział wzięło ponad 12 000 czytelniczek i czytelników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj