Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Projekt „Szkolna Ulica”

Facebook

W październiku w naszym mieście realizowany będzie pilotażowy program „Szkolna ulica”. Jego głównym celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze do szkoły, a na pół godziny przed pierwszą lekcją, uczniom zostanie udostępniony fragment ulicy bezpośrednio przy szkole, by ten ostatni odcinek mogły swobodnie przejść lub przejechać na rowerze bądź hulajnodze, w otoczeniu wolnym od ruchu samochodowego.

 

 

 

W projekcie biorą udział 2 wrocławskie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 34 przy ul. Gałczyńskiego oraz Zespół Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego.

 

Jak zatem ten pilotaż będzie wyglądał w praktyce?

 

 

Wraz z pierwszym dzwonkiem, bariery zostaną usunięte, a ruch samochodowy wznowiony. Prowadzone były również rozmowy z mieszkańcami. W wyjątkowych przypadkach będą mogli oni wyjechać kiedy ulica będzie zamknięta.

Kluczową rolę w tym pilotażu odgrywać ma bezpieczeństwo dzieci. Tutaj liczy się również opinia rodziców, dlatego dodatkowym elementem projektu jest część badawcza…

 

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, abyśmy wykonywali codziennie podróże piesze na dystans co najmniej 10 tysięcy kroków. To minimalna dawka ruchu pozwalająca utrzymać właściwą kondycję. W przypadku dzieci najbardziej naturalnym sposobem wywiązania się z tego zalecenia jest droga do szkoły. Powinna być ona jednak bezpieczna, dlatego też zdecydowano się na ten pilotaż i chwilowe zamykanie ulic…

 

 

Informuje Anna Szmigiel-Franz, Oficerka Piesza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj