Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli

Facebook

W pierwszym etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych dostało się 84% dzieci. Z czego 80% do przedszkola pierwszego wyboru. Przed nami etap drugi z ok. 1 600 wolnymi miejscami.

/materiały prasowe/UMW/

Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli przebiega coraz sprawniej. W tym roku po raz drugi w pełni elektronicznie.

Co ważne, coraz wyższy jest odsetek dzieci przyjętych po pierwszym etapie. W tym roku to aż 84%. To między innymi dzięki temu, że w ostatnich latach we Wrocławiu przybyło ponad 6 tys. nowych miejsc w przedszkolach

– mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Najchętniej wybierane placówki (3-latki) w I etapie rekrutacji:

  1. Przedszkole nr 111
  2. Przedszkole nr 56
  3. Przedszkole nr 149

W tegorocznej rekrutacji do wrocławskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc.

Drugi etap rekrutacji – wolne miejsca w przedszkolach

12 czerwca o godz. 12.00 rusza drugi etap rekrutacji do wrocławskich przedszkoli. Biorą w nim udział rodzice, których dzieci nie dostały się do placówki pierwszego wyboru. A także Ci, którzy nie chcą skorzystać z miejsca w innej, zaproponowanej przez miasto. Bądź Ci, którzy nie uczestniczyli w I etapie.

Wnioski rekrutacyjne można składać do 14 czerwca do godz. 15.00.

W drugim etapie rekrutacji mamy ok. 1600 wolnych miejsc we wrocławskich placówkach

– mówi Marcin Miedziński.

Rekrutując dziecko w drugim etapie wybieramy trzy placówki. Nie liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba punktów rekrutacyjnych

– dodaje.

Wyniki rekrutacji 29 czerwca znajdziecie tutaj.

Więcej punktów z Nasz Wrocław MAX

Nowym kryterium, które obowiązuje w tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław MAX. Za co można uzyskać 50 pkt.

W ten sposób chcemy wyróżnić rodziców, którzy aktywnie biorą udział w kosztach utrzymania miasta. Tzn. rozliczają podatek PIT i mają meldunek stały we Wrocławiu, co jest niezbędne, by posiadać aktywny status Nasz Wrocław MAX

– podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocław.

Po liczbie osób na stałe zameldowanych we Wrocławiu można m.in. dokładniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na terenie danego osiedla, liczbę planowanych inwestycji, jak również przygotować optymalny rozkład jazdy autobusów i tramwajów.

Punkty także za Nasz Wrocław

30 pkt. w rekrutacji można będzie otrzymać posiadając wyłącznie aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław, czyli za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu. To kryterium obowiązywało również w ubiegłym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj