Radio Gra Wrocław

Wyniki rekrutacji do wrocławskich przedszkoli. Blisko 2 tysiące wolnych miejsc

W tegorocznej rekrutacji do publicznych przedszkoli we Wrocławiu przygotowanych zostało ponad 6,5 tys. miejsc. Natomiast rodzice kandydatów złożyli ok. 5,3 tys. wniosków. Od wczoraj godz. 14 w systemie rekrutacyjnym oraz w placówkach można sprawdzać listę zakwalifikowanych.

/materiały prasowe/UMW

Zostały wolne miejsca

W I etapie rekrutacji zakwalifikowanych zostało ponad 4,6 tys. dzieci, czyli 87%. Z czego ponad 92% dostało się do przedszkola I wyboru. To bardzo dobry wynik. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba dzieci zakwalifikowanych do wrocławskich przedszkoli wzrosła

– mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Największym zainteresowaniem w I etapie cieszyły się przedszkola (placówki pierwszego wyboru):

  • Przedszkole nr 111 przy ul. Asfaltowa
  • Przedszkole nr 56 przy ul. Wałbrzyskiej
  • Przedszkole nr 149 przy ul. Obornickiej

Teraz będziemy proponować rodzicom kandydatów, którzy nie zostali nigdzie zakwalifikowani, przedszkola znajdujące się niedaleko placówek, które wybrali. Jeżeli rodzic nie będzie chciał zapisać swojego dziecka do wskazanego przez Urząd przedszkola, będzie musiał złożyć rezygnację z tego miejsca poprzez system rekrutacyjny lub bezpośrednio w przedszkolu

– wyjaśnia Marcin Miedziński.

Harmonogram rekrutacji dostępny jest TUTAJ

Drugi etap rekrutacji

Dzieci, które nie zostały przyjęte do przedszkola w I etapie i nie skorzystają ze wskazanego przedszkola przez miasto bądź w ogóle nie uczestniczyły w tegorocznej rekrutacji, mogą wziąć udział w II etapie. Rekrutacja uzupełniająca będzie przebiegała na tych samych zasadach, co etap I.

Składanie wniosków (w II etapie) rozpocznie się 5 czerwca o godz. 12.00 i potrwa do 7 czerwca, do godz. 15.00. Dokumenty od pracodawcy wystawione na potrzeby I etapu rekrutacji będzie można wykorzystać w trakcie II etapu procesu rekrutacyjnego.

Mamy wystarczającą liczbę miejsc w przedszkolach. Każdy maluch znajdzie miejsce we wrocławskiej placówce. Po pierwszym etapie rekrutacji pozostało blisko 2 tys. wolnych miejsc

– podkreśla Marcin Miedziński.

Ostateczne wyniki poznamy 25 czerwca (od godz. 14.00).

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX

Po raz trzeci rekrutacja odbyła się w pełni elektronicznie.  W tym roku aż 90% wniosków (blisko 5 tys.) podpisanych zostało profilem zaufanym.

Z kolei dodatkowe punkty można było uzyskać m.in. za posiadanie aktywnego statusu w programie Nasz Wrocław (30 pkt.) i Nasz Wrocław MAX (50 pkt.) – z czego skorzystało ponad 4,2 tys. osób.

Więcej miejsc we wrocławskich przedszkolach – trzy nowe placówki od września

Od 2019 r. we Wrocławiu przybyło ponad 5,2 tys. nowych miejsc przedszkolnych w placówkach publicznych. I liczba ta stale rośnie. Od września miasto uruchomi trzy nowe placówki (łącznie 725 nowych miejsc przedszkolnych).

We wrześniu we Wrocławiu otwarty zostanie Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej (dla 1200 uczniów i przedszkolaków), Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej (dla ok. 1000 uczniów i przedszkolaków) oraz przedszkole i żłobek przy ul. Rajskiej (dla 280 przedszkolaków i dzieci).

Ruszyły też prace przygotowujące do budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Zwycięskiej (1000 uczniów i 200 przedszkolaków). Placówka wystartuje w 2026 r.