Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Stara Kopalnia zaprasza na festiwal rowerowy. Sprawdź co przygotowano

Facebook

Już jutro w Starej Kopalni w Wałbrzychu rowerowe święto dla całych rodzin. Przygotowano zawody dla najmłodszych. Wydarzeniu królować ma ciastko Basia. Wstęp wolny.

/materiały prasowe/Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia/

Podczas finału polsko-czeskiego rowerowego projektu Aglomeracji Wałbrzyskiej przygotowano moc rowerowych atrakcji dla całych rodzin. Od rana na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu działać będzie miasteczko aktywności. Będą konkursy, gry, zabawy, czy wypożyczalnia rowerów. Wśród stoisk partnerów wydarzenia, pojawią się między innymi okoliczne gminy, które zgłosiły swój udział m.in. Głuszyca, Świdnica, czy Nowa Ruda.

Dla dzieci do 10 roku życia przygotowano wyścigi na rowerach górskich, w specjalnie przygotowanej i wytyczonej trasie na terenie zielonym Starej Kopalni. Zawody odbędą się z podziałem na kategorie wiekowe.  Młodsze dzieci, już od 3 roku życia będą mogły wziąć udział w rywalizacji na  wytyczonej trasie dla rowerków biegowych.

Start tuż po godzinie 10, warto jednak pamiętać o zapisach, sprawnym własnym rowerze i kasku. Bez tego nie będzie można stanąć na starcie. Bezpłatne zapisy prowadzone będą w namiocie biura zawodów na terenie Starej Kopalni (teren zielony) od godziny 9:00 do 10:00.

Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem wyścigu czuwać będą profesjonalni sędziowie kolarscy. Organizatorzy zapewniają, że trasa będzie poprowadzona w taki sposób, aby startujące dzieci mogły bezpiecznie dojechać do mety.

Co oprócz wyścigów?

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej ma być świętem rowerowym dla całych rodzin. Na miejscu oprócz wyścigów przygotowano konkursy, warsztaty i zabawy w festiwalowym miasteczku, które stanie na placu eventowym przy wieży widokowej (wejście od parkingu ul. Gwarków). Do wygrania będą gadżety przygotowane specjalnie na ten rowerowy projekt: koszulki, bidony, czy lampki rowerowe. Pojawią się również mapy z trasami rowerowymi regionu. Dla uczestników zawodów  przygotowano medale. Na scenie pojawi się również występ artystyczny. Dla uczestników wydarzenia zagra czeski band Bohdan Janeczek quintet, a dla spragnionych o gastronomiczne walory zadba specjalnie przygotowany poczęstunek. Królować będzie ciastko Basia i herbata Gorąca Barbara oraz czeska polevka, czyli zupa, której skład ma być niespodzianką do ostatniej chwili. Po zakończonych wyścigach, z trasą przejazdu będą mogli już indywidualnie zmierzyć się wszyscy chętni. Pojawić się ma również rowerowy tor przeszkód.

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej potrwa w niedzielę od 10:00 do 16:00. Udział jest bezpłatny.

/materiały prasowe/Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj