Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

WROśnij we WROcław. Sadzeniu drzewek towarzyszyć będzie piknik rodzinny

Facebook

Już jutro (6 kwietnia) 300 drzewek zostanie posadzonych przez rodziny najmłodszych wrocławian i wrocławianek. Akcji WROśnij we WROcław towarzyszyć będzie piknik rodzinny, który odbędzie się w Parku na Niskich Łąkach w godz. 10.30-15.00. Wstęp wolny.

/materiały prasowe/Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Co podczas wydarzenia?

Podobnie jak w tamtym roku, tak i teraz akcji WROśnij we WROcław towarzyszyć będzie piknik rodzinny. Na miejscu przygotowano wiele atrakcji, w tym dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie twarzy czy konkurencje sportowo-zręcznościowe.

Z kolei Stowarzyszenie Druga Runda przygotuje stoisko z wypożyczalnią gier planszowych. Będzie to ponad 100 tytułów bardziej i mniej znanych gier. Na miejscu będą też wolontariusze, którzy chętnie wytłumaczą ich zasady.

Średniowieczną osadę postawi Fundacja Żywia. Przyciągające uwagę (nie tylko najmłodszych) walki rycerskie będą się przeplatać z warsztatami zielarskimi i artystycznymi.

Na pikniku będzie można wziąć udział w „zielonych warsztatach” i stworzyć obrazy z mchu oraz makramy liści drzew. Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej zaprosi do wspólnego wykonania biżuterii z roślin, roślinnych kuli kąpielowych i kompozycji kwiatowych. Miłośnicy fauny będą mogli odkryć tajemnice pszczół i wziąć udział w ptasich warsztatach.

/materiały prasowe/Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Z kolei WCRS pokaże, jak pomagać i udzielać pierwszej pomocy. Instruktorzy Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy użyją interaktywnych fantomów, treningowych AED, a dla najmłodszych misia, który uczy anatomii.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą promowali rodzicielstwo zastępcze oraz udzielać informacje na temat ulg i uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz informacji zaproszą do konkursu plastycznego, animacji dla dzieci, nauki słów grzecznościowych w języku migowym.

W punkcie Ekosystem będzie można dowiedzieć się sporo o ekologii, recyklingu oraz idei zero i less waste. Na dzieci czekać będą gry i zabawy edukacyjne.

Natomiast na stoisku programu miejskiego Nasz Wrocław można dowiedzieć się więcej o programie, dołączyć do niego. A także zakręcić kołem fortuny, by wygrać upominki.

Piknik to także możliwość odebrania Wyprawki Wrocławskiej, czyli powitalnego zestawu podarunków, który otrzymują dzieci urodzone w naszym mieście (a także urodzone w innych miastach, ale których rodzice rozliczają podatki we Wrocławiu).

Piknik towarzyszy 14. edycji akcji WROśnij we WROcław. W Parku na Niskich Łąkach zasadzonych zostanie 300 nowych drzewek, którym patronować będą najmłodsi wrocławianie i wrocławianki – dzieci urodzone w 2023 i 2024 roku. Łącznie we Wrocławiu rośnie już 3431 drzewek w 18 lokalizacjach posadzonych w ramach WROśnij we WROcław.

/materiały prasowe/Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024