Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Światowej klasy mikrochirurg odwiedził wrocławską uczelnie

Facebook

Prof. Jin Bo Tang z Chin, jeden z największych światowych autorytetów mikrochirurgii oraz chirurgii ręki, od poniedziałku jest gościem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Uczestniczy w kursie mikrochirurgicznym, oprócz tego wygłosi również dwa wykłady.

/materiały prasowe/UMW

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu poinformował, że prof. Jin Bo Tang (Uniwersytet Nantong) specjalista mikrochirurgii i chirurgii ręki po raz pierwszy odwiedza Polskę. W czasie swojego pobytu w naszym kraju gości także we wrocławskim ośrodku –  Katedrze i Klinice Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

To dla nas ogromny zaszczyt, ale i potwierdzenie wysokiego poziomu, jaki prezentuje nasza klinika. Cieszymy się, że ekspert tej rangi operuje z naszym zespołem, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. W naszym zawodzie nauka od mistrza jest niezmiernie ważna i nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze specjalistą najwyższej klasy

– powiedział prof. Paweł Reichert, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego i USK we Wrocławiu.

/materiały prasowe/UMW

Jak podano, prof. Jin Bo Tang bierze udział w zabiegach w zakresie chirurgii ścięgien oraz nerwów obwodowych. To jeden z elementów kursu mikrochirurgicznego, adresowanego przede wszystkim do rezydentów w trakcie tej specjalizacji. Szkolenia młodych lekarzy są ważną częścią działalności Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki USK we Wrocławiu.

Podczas wykładów we Wrocławiu, prof. Bo Tang opowie o współczesnych metodach leczenia uszkodzeń ścięgien. Zarówno osoba prowadzącego, jak i temat, w którym jest on ekspertem, ściągnęły do auli Uniwersytetu Medycznego mikrochirurgów z całej Polski. Chętni zgłaszali się do udziału w tym wydarzeniu już wiele dni wcześniej. Wizyta prof. Jina Bo Tanga we wrocławskiej klinice potrwa do czwartku

– czytamy w komunikacie.

/materiały prasowe/UMW

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023