Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tarczyński Arena Wrocław. Nowy sponsor stadionu

Facebook

Po 10 latach od otwarcia Stadion Wrocław ma sponsora tytularnego. Została nim firma Tarczyński, dlatego obiekt zmienił nazwę na Tarczyński Arena Wrocław. Umowę podpisano na sześć lat, jej wartość to 14 mln złotych.

fot. slaskwroclaw.pl

Mogący pomieścić ok. 45 tys. widzów stadion otwarto 10 września 2011 r. Od tego momentu arena, gdzie rozegrano m.in. trzy mecze EURO 2012, nie miała sponsora tytularnego. Do teraz. Spółka Stadion Wrocław podpisała umowę z firmą Tarczyński dotyczącą sponsoringu obiektu i zmiany nazwy.

– To ważny dzień dla Wrocławia i naszego stadionu. Obchodzimy jubileusz sportowej areny, która była bez sponsora tytularnego. To dom nie tylko Śląska, ale także wielu wydarzeń społecznych, kulturalnych i biznesowych. Jest tu przedszkole i tor kartingowy – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – To długa i stabilna umowa, zawarta na 6 lat. Firma Tarczyński jest ważna dla Polski i Dolnego Śląska.

Logo na membranie, food truck na stadionie

Prezydent podkreślił, że Tarczyński S.A. firma prywatna, a nie spółka skarbu państwa, które często są sponsorami stadionów w naszym kraju.

– Ten kontrakt przenosi nas w nową rzeczywistość finansową. To pozwala spółce być w pełni rentowną. Jesteśmy dumni, że rodzinna firma spod Wrocławia, lider w swojej branży, będzie sponsorem stadionu – wyjaśnił Marcin Przychodny, prezes zarządu Stadion Wrocław sp. z o.o.

Na stadionie pojawi się food truck firmy Tarczyński, stanie przy lodowisku. Firma będzie także odpowiadać za catering na terenie całego stadionu oraz organizować na nim wydarzenia. Otworzy także filię swojego biura, a na membranie zawiśnie jej logo.

– Pomysł zrodził się w trakcie wielu podróży prywatnych i służbowych do USA. Jesteśmy zafascynowani tym, jak Amerykanie organizują sport. Próbujemy to przeszczepić na nasze małe podwórko na Stadionie Olimpijskim, gdzie grają Panthers Wrocław. Teraz nasz brand zostanie umieszczony na stadionie w naszym ukochanym mieście – dodał Dawid Tarczyński, wiceprezes firmy Tarczyński S.A.

Na Stadionie Wrocław gra nie tylko piłkarski Śląsk, ale swoje mecze rozgrywała tu również reprezentacja Polski. Organizowano też SuperFinał futbolu amerykańskiego, walkę bokserską Adamek vs Kliczko, pokazy monster trucków czy koncerty grupy Queen + Adam Lambert, Iron Maiden oraz Linkin Park.

Wsparcie wrocławskiego sportu

Spółka Tarczyński to jeden z potentatów na rynku wędliniarskim, szczególnie kabanosów. Istnieje od 1989 r., a główną siedzibę ma w Ujeźdźcu Małym pod Trzebnicą.

Firma znana jest ze wspierania wrocławskiego sportu. Od lat sponsoruje futbol amerykański we Wrocławiu i jest właścicielem Panthers Wrocław – wielokrotnych mistrzów Polski w futbolu oraz jednej z najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. Panthers obecnie grają w lidze europejskiej European Leauge of Football, gdzie miniony sezon zakończyli na półfinale. Panthers to także żeńskie sekcje lacrosse i softball.

Tarczyński wspiera również Taia Woffindena, trzykrotnego mistrza świata na żużlu i jedną z gwiazd Betardu Sparty Wrocław oraz Marcina Tyburę – zawodnika mieszanych sztuk walki związanego z najlepszą na świecie federacją UFC. Firma powołała do życia e-sportowy zespół Tarczyński Protein Team oraz była sponsorem organizowanego w Jelczu-Laskowicach turnieju Giganci Siatkówki z udziałem PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla.

 

WROCLAW.PL

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj