Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław się zazielenia. Trwa przetarg na zasadzenie drzew na palcu Nowy Targ

Facebook

Zielony Wrocław otworzył przetarg na zasadzenie drzew na placu Nowy Targ. Wpłynęły dwie oferty. Tuż po wyborze jednej z nich, ruszą prace, które jeśli nie będzie żadnych komplikacji potrwają do wiosny 2024 roku.

/fot. mat. pras. UMW/Nowy Targ/

Na terenie placu ma zostać zasadzone ponad 63 tysiące roślin. W tym 172 drzewa ponad 27 tysięcy bylin, blisko 13 tysięcy traw i 23 tysiące roślin cebulowych.

Przy tym konieczna będzie częściowa rozbiórka kostki i płyt. A także wykonanie nowej warstwie technologicznej, opartej na systemie zielonego dachu, który zostanie wypełniony specjalnym podłożem mineralno-organicznym.

Na terenie pojawią się nowe elementy małej architektury. Modernizacje przejdzie układ oświetlenia i punkty zasilania pod food trucki.

Jeśli postępowanie uda się rozstrzygnąć teraz w ciągu kilku tygodni, zielonym placem będziemy mogli nacieszyć oko wiosną 2024 roku.

Zielono zrobi się równie na Nadodrzu. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie ścieżka, którą wypełni 29 drzew, prawie 100 krzewów (głównie hortensji i róż), ponad tysiąc bylin (kłosowiec, kosaciec syberyjski, kosmatka śnieżna i perowskia łobodolistna) i trawy (hakonechloa smukła”Beni-kaze” i sesleria jesienna).

W tym przypadku prace mają zakończyć się na jesień.

/fot. fb. Zielony Wrocław/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj