Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wyprzedzał na pasach. O mały włos nie potrącił pieszego [NAGRANIE]

Facebook

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych na jednej z ulic we Wrocławiu. Kierowca samochodu marki BMW, dojeżdżając do przejścia dla pieszych, ominął osobowego volkswagen, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa. Mężczyzna przejechał tuż przed pieszym przechodzącym przez jezdnie.

wyprzedzał
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay/przejście dla pieszych

Wyprzedzał na pasach. Omal nie potrącił pieszego 

Nagranie zostało uwiecznione na wideorejstratorze. Na szczęście będący już na przejściu mężczyzna w porę rozejrzał się w obu kierunkach i widząc nadjeżdżając bmw zwolnił. Dzięki temu udało mu się uniknąć potrącenia.

Zgodnie z treścią art. 26 Ustawy Prawo o ruchu drogowym:

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście (…) ponadto kierującemu zabrania się m.in. omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienie pierwszeństwa pieszemu

19-letni kierujący bmw, który w tej sytuacji mógł doprowadzić do zdarzenia drogowego, gdzie ucierpieć mógł pieszy, został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł. A do jego konta dopisano 15 punktów karnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj