Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany w komunikacji autobusowej na Nowym Dworze

Facebook

Zmiany związane są z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowym Dworze, w związku z tym od 6 sierpnia zmieni się organizacja ruchu. Inaczej pojadą również autobusy.

/fot. fb. Inwestycje we Wrocławiu/

Fragment ulicy Rogowskiej od ul. Zemskiej do pętli będzie wyłączony z ruchu przez 4 tygodnie. Kierowcy wrócą za to na odcinek Rogowskiej od Zemskiej do Strzegomskiej.

Zmiany w komunikacji autobusowej

Autobusy linii 109, 124, 126, 134, 142, 148, 149 oraz nocne linie 246 i 249. Autobusy linii 109 i 148 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek „Nowodworska” i „Nowy Dwór”).

Linie 124 i 134 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek „Nowodworska”, „Nowy Dwór” i „Rogowska”). Autobusy będą kursowały przez ul. Strzegomską i Rogowską. A od skrzyżowania ul. Rogowskiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ul. Zemską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)” przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką. Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ul. Zemskiej. W kierunku przeciwnym, czyli w stronę Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” przy ul. Zemskiej i pojadą przez ul. Żernicką, Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do Strzegomskiej.

Autobusy linii 122 nadal będą kursowały do przystanku „Nowy Dwór” przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej, do którego będą dojeżdżały od ul. Chociebuskiej przez ul. Nowodworską i Strzegomską.

Autobusy linii 126 i kursy nocne linii 246 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek „Nowodworska” i „Nowy Dwór”).

Zmiany będą dotyczyć także autobusów linii 142

Mają zatrzymywać się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym torowisku przy ul. Strzegomskiej (przystanek „Nowodworska”, „Nowy Dwór” i „Rogowska”). Autobusy mają jeździć przez ulice Strzegomską i Rogowską, a od skrzyżowania ul. Rogowksiej i Zemskiej objazdem przez Zemską, Rogowską, Chociebuską i Hermanowską do pętli „Kuźniki”. W kierunku Karłowic autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kuźniki” i pojadą przez ul. Hermanowską Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do Strzegomskiej.

Z kolei autobusy linii 149 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek „Nowodworska”, „Nowy Dwór” i „Rogowska”). Autobusy będą kursowały przez ulicę Strzegomską i Rogowską. A od skrzyżowania ulicy Rogowskiej i Zemskiej pojadą objazdem przez ulicę Zemską do ul. Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli na Kuźnikach. W kierunku przeciwnym, czyli w stronę placu Grunwaldzkiego, od ul. Żernickiej autobusy pojadą przez ul. Chociebuską, Rogowską, Zemską i Rogowską do Strzegomskiej.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj