Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

ZUS nie rozpatruje pism wysyłanych e-mailem

Facebook

Ważna informacja dla klientów ZUS! Jednostka nie rozpatruje skanów, zdjęć czy wypełnionych plików word lub pdf, które są przesłane e-mailem. Najszybszą i najpewniejszą drogą złożenia każdego wniosku jest platforma internetowa PUE ZUS.

Obecnie do ZUS wpływa wiele dokumentów. Niektóre z nich, klienci wysyłają na ogólnodostępny adres mailowy lub jakikolwiek inny, który posiadają. Takie wnioski nie są i nie będą rozpatrywane…

Mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Jak wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis, dotyczy to zwłaszcza wniosków od przedsiębiorców składanych w ramach „tarczy antykryzysowej”. Rzeczniczka przypomina jednocześnie, że wnioski można także składać w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście w placówce ZUS wrzucając je do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem „Tarcza antykryzysowa” (bez kontaktu z pracownikiem ZUS). Jednak najszybszą drogą jest skorzystanie z wysyłki elektronicznej przez PUE ZUS.

Jeżeli ktoś nie posiada swojego konta na PUE może je założyć korzystając z profilu zaufanego. Profil zaufany każdy może założyć poprzez swój bank bez konieczności wychodzenia z domu. Wiele banków ma zgodę na potwierdzanie profilu zaufanego – ich lista znajduje się na stronie profilu zaufanego.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021