Radio Gra Wrocław

Atak na komisariat we Wrocławiu [NAGRANIE]

55-latek na komisariat przyszedł z młotkiem i rozbił szybę w drzwiach. Napastnika niemal od razu zatrzymali funkcjonariusze. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Podejrzanemu za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

policjanci
/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Atak na komisariat we Wrocławiu [NAGRANIE]

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia tuż przed godziną 16. w siedzibie Komisariatu Policji Wrocław Osiedle przy ul. Kiełczowskiej 15.

Dźwięk dobiegający z poczekalni zaniepokoił funkcjonariuszy w tym p.o. Komendanta KP Wrocław Osiedle st. asp. Tomasza Pałasińskiego, który natychmiast pobiegł w stronę recepcji, żeby zobaczyć co się dzieje. Wspólnie ze swoim zastępcą kom. Dariuszem Wareckim funkcjonariusze otworzyli drzwi z zamkiem kodowym, za którymi znajdował się mężczyzna trzymający w ręku młotek. Funkcjonariusze dostrzegli popękaną szybę w drzwiach

– czytamy w komunikacie wrocławskiej policji.

komisariat
/fot. wrocławska policja

Gdy komendant wraz ze swoim zastępcą próbowali przekonać napastnika do odłożenia młota, mężczyznę udało się obezwładnić i zatrzymać. Podczas kontroli w jego organizmie wykryto blisko 2 promile alkoholu.

W wydarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Starty spowodowane przez mężczyznę oszacowano na 2 tysiące złotych. Podejrzanemu za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.