Radio Gra Wrocław

Trwa nabór na rezydencje literackie w mieszkaniu W. Szymborskiej

Wrocławski Dom Literatury zaprasza na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Do 19 maja twórcy związani z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą ubiegać się o miesięczny pobyt w Krakowie w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej”.

fot. StockSnap / pixabay.com

Aleksandra Konopko z Wrocławskiego Domu Literatury poinformowała w przesłanym komunikacie, że to już czwarta edycja programu rezydencyjnego realizowanego we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

„W poprzednich latach możliwość pracy nad własną twórczością w pokoju Wisławy Szymborskiej do tej pory otrzymali: Mirka Szychowiak, Anna Adamowicz, Agnieszka Kłos, Elżbieta Lipińska, Damian Kowal i Adrian Tujek. W tym roku organizatorzy zdecydowali o rozszerzeniu formuły programu i do udziału w naborze zapraszają również osoby piszące prozę”

– czytamy w komunikacie.

Do projektu zgłaszać mogą się wszyscy pełnoletni pisarze i pisarki, którzy mają już za sobą debiut literacki, czyli opublikowali co najmniej jedną książkę (opatrzoną numerem ISBN) – może być to zarówno tom poetycki, jak i proza. Ważne jest również, aby osoby zgłaszające się do konkursu były związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną w swojej twórczości.

„Należy także być gotowym do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji. Pobyt rezydencyjny będzie trwał miesiąc i jest przewidziany na sierpień 2024” – napisano w komunikacie.

Kandydatury można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy do 19 maja. Oceniany będzie przede zarówno opis projektu literackiego, nad którym autorka lub autor planują pracować w trakcie pobytu w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, jak i dotychczasowy dorobek literacki.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez komisję, w której zasiądą przedstawiciele i przedstawicielki Wrocławskiego Domu Literatury. Nagrodzona zostanie jedna osoba, a wyniki poznamy na początku czerwca.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/d91cb. Do formularza należy załączyć swoją bibliografię, krótki życiorys oraz opis projektu literackiego, który realizowany będzie podczas rezydencji.

źródło: PAP