Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Duże zmiany w kursowaniu MPK Wrocław

Facebook

W związku z planowanym wdrożeniem kolejnego etapu prac na placu Orląt Lwowskich (przywrócenie ruchu tramwajowego) i oddaniem do ruchu peronu 1 i 2 na Rondzie Reagana oraz rozpoczęciem prac związanych z wymianą nawierzchni w torowisku tramwajowym przy peronie 3 i 4 Ronda Reagana, od 8 sierpnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 0L, 0P, 1, 2, 4, 10, 15, 16, 31, 32, 33 i 74 oraz na liniach autobusowych D, 115, 121, 122, 127, 131, 141, 144, 145, 146, 149, 151, 240, 241, 250, 253, 255 i 715.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P powrócą już na trasę w obu kierunkach przez pl. Orląt Lwowskich, ale w związku z prowadzonymi pracami na Rondzie Reagana będą kursowały objazdami w następujący sposób:

Tramwaje linii 0L
Mosty Mieszczańskie – pl. Jana Pawła II – pl. Orląt Lwowskich – pl. Legionów – Dw. Główny – Pułaskiego – Rondo Reagana (peron 2) – Piastowska – Nowowiejska – Słowiańska – Dw. Nadodrze – Chrobrego – Łokietka – Dubois – Mosty Mieszczańskie

Tramwaje linii 0P
Mosty Mieszczańskie – Dubois – Łokietka – Chrobrego – Dw. Nadodrze – Słowiańska – Nowowiejska – Sienkiewicza – Stadion Olimpijski – Mickiewicza – Rondo Reagana (peron 1) – Pułaskiego – Dw. Główny – pl. Legionów – pl. Orląt Lwowskich – pl. Jana Pawła II – Mosty Mieszczańskie

Tramwaje linii 1 powrócą już w obu kierunkach na trasę przez ulicę Skłodowskiej-Curie, plac Grunwaldzki i ulicę Piastowską.

Tramwaje linii 2 realizujące kursy z zajezdni „Dąbie” do pętli Krzyki będą kursowały przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i dalej po swojej trasie przejazdu.

W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego pojedzie objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 3 nadal będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego bez pominięcia żadnego przystanku na stałej trasie przejazdu.

Tramwaje linii 4 realizujące kursy z pętli ZOO w kierunku Oporowa pojadą przez peron 1 Ronda Reagana, a w kierunku przeciwnym będą kursowały objazdem od Ronda Reagana (peron 2) przez most Szczytnicki, Stadion Olimpijski, ulicę Mickiewicza i Wróblewskiego do pętli ZOO.

Z powodu prac torowych na placu Dominikańskim, tramwaje nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana.

Tramwaje linii 5 bez zmian będą kursowały już swoją stałą trasą przejazdu.

Tramwaje linii 6 bez zmian będą kursowały już swoją stałą trasą przejazdu.

Tramwaje linii 7 nadal będą kursowały obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli „Poświętne”.

Tramwaje linii 8 nadal będą kursowały obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Sienkiewicza do placu Bema i w relacji Tarnogaj – pl. Staszica – Tarnogaj.

Tramwaje linii 9 będą nadal kursowały obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

Tramwaje linii 10 realizujące kursy z zajezdni „Dąbie” do pętli Leśnica będą kursowały przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i dalej po swojej obecnej trasie przejazdu.

W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego pojedzie objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.

Z powodu prac torowych na placu Dominikańskim, tramwaje nadal będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Tramwaje linii 11 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego.

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą od placu Jana Pawła II przez plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

Tramwaje linii 16 z powodu prac na Rondzie Reagana zostaną skierowane w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki i Aleję Różyckiego do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Tramwaje linii 17 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Opera” i „Park Staromiejski”.

Tramwaje linii 20 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki – Leśnica – Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

Tramwaje linii 23 bez zmian będą kursowały w relacji Kromera – Pilczyce – Kromera przez plac Dominikański.

Tramwaje linii 31 i 32 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu i będą w obu kierunkach kursowały przez plac Orląt Lwowskich.

Tramwaje linii 33 powrócą na trasę w obu kierunkach przez Rondo Reagana, ale nadal z powodu robót torowych na placu Dominikańskim będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą „Oporów” a placem Staszica, ale pojadą w obu kierunkach przez plac Orląt Lwowskich.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Zmiana lokalizacji przystanków autobusowych na Rondzie Reagana

Linia 121, 131, 141, 151
W kierunku pętli „Reja” nadal będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku „pl. Grunwaldzki” zlokalizowanym przy ulicy Skłodowskiej-Curie za placem Grunwaldzkim (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego).

W kierunku Psiego Pola będą już wjeżdżały na peron 2 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Linia D i 241
Autobusy powrócą na swoją trasę w obrębie Ronda Reagana i będą zatrzymywały się na peronie 1 i 2.

Linia C
W kierunku Kozanowa nadal będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku „pl. Grunwaldzki” zlokalizowanym przy ulicy Skłodowskiej-Curie za placem Grunwaldzkim (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego).

W kierunku przeciwnym ominą peron 2 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Linia 149
W kierunku pętli Kuźniki będą zatrzymywały się na peronie 1 Ronda Reagana.

W kierunku placu Grunwaldzkiego ominą peron 2 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Linia 145, 146, 253 i 255
W kierunku Gaju, Jagodna lub Petrusewicza będą zatrzymywały się na peronie 1 Ronda Reagana.

W kierunku Wielkiej Wyspy będą zatrzymywały się na przystanku „pl. Grunwaldzki” zlokalizowanym w zatoce autobusowej pod budynkiem SKANSKA (obecny przystanek dla linii 116).

Linia 115 i 715
W kierunku pętli „Reja” będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku „pl. Grunwaldzki” zlokalizowanym przy ulicy Skłodowskiej-Curie za placem Grunwaldzkim (w pobliżu Pasażu Grunwaldzkiego).

W kierunku Swojczyc, Strachocina i Wojnowa będą zatrzymywały się na przystanku „pl. Grunwaldzki” zlokalizowanym w zatoce autobusowej pod budynkiem SKANSKA (obecny przystanek dla linii 115).

Linia 240
Autobusy będą zatrzymywały się na peronie 1 Ronda Reagana.

Zmiana w obrębie placu Orląt Lwowskich

Linia 122
Autobusy linii 122 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów powrócą na swoją trasę przez plac Solidarności, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Orląt Lwowskich na przystanku tramwajowym w kierunku placu Legionów (przystanek dla linii tramwajowej 0L, 15, 31, 32 i 74).

W kierunku powrotnym linia 122 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

Linia 127
Autobusy linii 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów powrócą na swoją trasę przez plac Solidarności, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Orląt Lwowskich na przystanku tramwajowym w kierunku placu Legionów (przystanek dla linii tramwajowej 0L, 15, 31, 32 i 74).

W kierunku powrotnym linia 127 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

Nadal autobusy ww. linii będą kursowały objazdem przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską z pominięciem ulicy Tęczowej.

Linia 144 i 250
Autobusy linii 144 i kursy nocne linii 250 jadące od strony Osiedla Nadodrze w kierunku placu Legionów będą nadal zatrzymywały się na placu Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony Mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L) – jest to już zmiana stała – i dalej pojadą ulicą Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Orląt Lwowskich na przystanku tramwajowym w kierunku placu Legionów (przystanek dla linii tramwajowej 0L, 15, 31, 32 i 74).

W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

Linia 106, 148, 149, 206 i 249
Nadal będą kursowały bez zmian obecnymi objazdami w obrębie placu Orląt Lwowskich.

BILETY OKRESOWE

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Główny – pl. Staszica – Dworzec Główny.
– autobusami linii K na odcinku Dworzec Główny – pl. Staszica – Dworzec Główny.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Park Staromiejski – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy – pl. Legionów – Dworzec Autobusowy;
– autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów – Dworcowa – pl. Orląt Lwowskich.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 74 na odcinku pl. Staszica – FAT – pl. Staszica;
– tramwajami linii 7 na odcinku Kleczkowska – Hallera- Kleczkowska;
– tramwajami linii 15 na odcinku Kleczkowska – Arkady Capitol – Kleczkowska;
– autobusami linii 714 i 720 na całej trasie.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 15 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 7 na odcinku Poświętne – Rynek i Oławska – Poświętne;
– tramwajami linii 3, 10, 20, 23 i 33 na odcinku pl. Jana Pawła II – Rynek – pl. Jana Pawła II.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023