Radio Gra Wrocław

Kosynierzy Wrocław rozpoczynają rekrutacje do zespołów młodzieżowych

Najbardziej utytułowany klub lacrosse w Polsce znów poszukuje młodych Wrocławian chętnych, by trenować z drużyną. Tym razem Kosynierzy otwierają aż cztery nowe sekcje dla dzieci i młodzieży. Trzy z nich przeznaczone są dla klas 3-6 szkoły podstawowej, czwarta to propozycja dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej oraz liceum.

/materiały prasowe/Kosynierzy Wrocław

Dlaczego zespoły młodzieżowe?

Wiadomo, że im szybciej zacznie się treningi, tym lepiej. Młodzi ludzie dużo szybciej przyswajają sobie określone wzorce ruchowe, nabierają dobrych nawyków. Oczywiście, do określonego wieku nie stawiamy żadnego nacisku na wynik – jedynie na dobrą zabawę! Jestem jednak pewien, że od dobrej zabawy w podstawówce można bardzo prostą drogą dotrzeć w kilka lat na przykład do seniorskiej Reprezentacji Polski, a później dostać się na wybrany college w USA, by tam uczyć się z lakrosowym stypendium – tak jak zrobiły to trzy dziewczyny z Wrześni i Poznania. Poza tym każdy sport drużynowy uczy współpracy, odpowiedzialności i innych przydatnych w życiu umiejętności społecznych. Plus, jak wiadomo, ruch to zdrowie

– mówi Mikołaj Śmigiel, trener zespołu seniorów i sekcji młodzieżowej.

Kiedy i gdzie odbywają się treningi?

Sekcje dla uczniów szkół podstawowych będą miały swoje treningi w trzech miejscach: na Ołbinie (w Szkole Podstawowej 84 przy Górnickiego 20 we wtorki i czwartki w godzinach 17:30-18:30), na Ołtaszynie (na boisku przy ulicy Wojszyckiej 1 we wtorki i piątki w godzinach 18:00 – 19:00) oraz na Pilczycach (na boisku przy ulicy Lotniczej 72 we wtorki i czwartki w godzinach 17:30-18:30). Każda z sekcji będzie tworzyła osobną „drużynę” – z własną nazwą i barwami. Wszystko po to, by poza własnymi treningami, zespoły mogły co jakiś czas rywalizować ze sobą w formule wrocławskiej mini-ligi organizowanej we współpracy z lokalnymi szkołami.

Zespół młodzieżowy trenuje od 18 września na boisku B na Polach Marsowych (AWF Wrocław, wjazd od Paderewskiego) w poniedziałki (w godzinach 17:00-18:30) i w środy (w godzinach 18:00-19:30). Jest on przeznaczony dla licealistów i ewentualnie uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.

/materiały prasowe/Kosynierzy Wrocław

O kosynierach i lacrosse

Kosynierzy Wrocław to aktualni Mistrzowie Polski, którzy przez 15 lat istnienia klubu na krajowej scenie triumfowali przez 11 sezonów. W celu zapisania dziecka do jednej z grup młodzieżowej należy skontaktować się pod adresem e-mail: kontakt@kosynierzy.wroclaw.pl. Na początek, klub zapewnia podstawowy sprzęt niezbędny do uprawiania lacrosse. Jedyne wymagania to brak przeciwwskazań zdrowotnych, strój i obuwie sportowe.

Lacrosse to najszybszy sport na dwóch nogach i najlepiej rozwijająca się dyscyplina drużynowa na świecie. Wywodzi się z tradycji plemion irokeskich, które do dzisiaj mają ogromny wpływ na tę dyscyplinę. Jest sportem zawodowym i uniwersyteckim w USA i Kanadzie. Uczelnie rywalizują ze sobą także w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Niemczach, Japonii oraz Australii. Polska Federacja Lacrosse założona w 2010 roku. Rozwija seniorską i juniorską kadrę narodową, które regularnie biorą udział w międzynarodowych rozgrywkach.

/materiały prasowe/Kosynierzy Wrocław