Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kryte rolkowisko przy ul. Sukielickiej jest już otwarte

Facebook

W okresie zimowym obiekt pełnił funkcje lodowiska, a teraz po raz pierwszy skorzystają z niego również rolkarze.

Rolkowisko w dni robocze otwarte jest od godziny 15 do 21, a w weekendy od 9 do 21. Więcej opowie Maciej Moczko z WCT Spartan.

Jest to płyta o wymiarach 50 X 25 m, czyli takie typowe wymiary do gry w hokeja na rolkach. Na płytę betonową zostały wyłożone specjalne maty, które dedykowane właśnie sportom wrotkarskim, czyli pod hokej na rolkach, pod jazdę figurową, ale też taka rekreacyjną jazdę. Także nie jeździmy po betonie, jeździmy po takiej plastikowej, fajnej nawierzchni, która jest specjalnie dedykowana właśnie pod sport.

fot: Facebook/ WCT Spartan

Na miejscu dostępna jest także wypożyczalnia.

Wszyscy, którzy chcą skorzystać za krytego rolkowiska, mogą przyjść własnym sprzętem, ale kto nie ma i chciałby spróbować, zobaczyć, czy to jest jego bajka, to może wypożyczyć ten sprzęt. W wypożyczalni posiadamy rolki we wszystkich rozmiarach, oprócz tego oczywiście ochraniacze i kaski.  

Takiego miejsca brakowało na mapie Wrocławia.

Brakowało we Wrocławiu takiego miejsca, gdzie można byłoby sobie przyjść właśnie po pracy czy po szkole, żeby we własnym zakresie pojeździć i takie właśnie miejsce stworzyliśmy przy ulicy Sukielickiej Fajnie, że jest to kryty obiekt, wtedy jesteśmy niezależni od pogody – możemy przyjść wtedy, kiedy jest również deszcz. 

Obok rolkowiska znajdziecie też ogólnodostępne, otwarte tory do jazdy na rolkach.

Kiedy jest ładna pogoda, można wyjść i potrenować sobie również na tych otwartych torach, które zaraz obok. Przypomnijmy tam jest tor do jazdy szybkiej, niebieski tor do jazdy ulicznej, asfaltowy, bezpłatny dla każdego. Natomiast na rolkowisko wchodzimy kupując bilety. 

Z obiektu mogą korzystać osoby jeżdżące rekreacyjnie, a także profesjonalne grupy sportowe.

fot: Facebook/ WCT Spartan

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024