Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Literacka Nagroda Europy Środkowej ANGELUS i Silesius 2020

Facebook

Dzisiaj przenosimy się do literackiego świata Wrocławia. W tym roku wyjątkowo później niż zazwyczaj jury Sileiusa wskazało książki poetyckie, które znalazły się w finale Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS 2020.

źródło: materiały prasowe

 

 

I jak dodaje Waldemar Mazur – nagroda za całokształt jest niejakim zwieńczeniem jego kariery poetyckiej.

 

Podczas tegorocznej edycji Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS ogłoszono rewolucyjne zmiany w regulaminie, których efektem jest zwiększenie puli nagród i liczby wyróżnionych, przede wszystkim dzięki ustanowieniu nagród finansowych dla wszystkich autorek i autorów, którzy znaleźli się w gronie finalistów.

 

 

Jeżeli chodzi o tegoroczną edycję Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS, to tutaj nie było dotychczas zaburzeń bądź opóźnień spowodowanych przez pandemię…

 

Wiemy już, że odbędzie się ona 17 października, a jak będzie wyglądała?

 

 

Właśnie z tych powodów organizatorzy pracują obecnie nad pomysłami by w jak najlepszy sposób połączyć gale tych dwóch literackich wydarzeń.

 

W roku 2018 po raz pierwszy w historii Angelusa nagrodę tę otrzymał Polak – Maciej Płaza za książkę „Robinson w Bolechowie”. Z kolei w 2019 także po raz pierwszy w historii do finału nie zakwalifikowała się żadna książka napisana oryginalnie w języku polskim.  W tym roku ten drugi scenariusz może się nie powtórzyć. Wśród czternastu książek z długiej listy pięć jest autorstwa polskich pisarzy, a dlaczego nagroda ta jest tak wartościowa dla artystów?

 

 

Mówi Waldemar Mazur z Wrocławskiego Domu Literatury

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj