Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Niemal 200 tytułów zgłoszonych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Facebook

Niemal 200 książek zgłosili w tym roku wydawcy i członkowie jury do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W maju zostaną ogłoszone tytuły, które znalazły się w finale nagrody oraz nazwisko laureata za całokształty twórczości.

nagrody poetyckiej

Niemal 200 tytułów zgłoszonych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesia przyznawana jest od 2008 r. w dwóch kategoriach – „Książka roku” oraz „Debiut”. Co roku Silesius przyznawany jest też za całokształt twórczości.

Aleksandra Konopko z biura prasowego Wrocławskiego Domu Literatury poinformowała PAP, że do tegorocznego Silesiusa zgłoszono 193 książki.

Wśród nich jest 148 tomów, które powalczą o tytuł „Książki roku” i 45 tomów zgłoszonych w kategorii „Debiut”

– wyjaśniła.

W maju, podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius, przedstawione zostaną finałowa siódemka w kategorii „Książka roku” oraz trzy tytułu, które powalczą o nagrodę w kategorii „Debiut”. Wówczas też zostanie ujawnione nazwisko laureata nagrody za całokształt twórczości. Z kolei zwycięskie książki w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszone 13 października podczas gali Silesiusa oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Pierwszym laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości był Tadeusz Różewicz. Wyróżnienie to otrzymali również m.in. Stanisław Barańczak, Piotr Sommer oraz Ewa Lipska.

Laureat Silesiusa za całokształt twórczości otrzymuje 100 tys. zł, w kategorii „Książka roku” nagroda wynosi 50 tys. zł. A w kategorii „Debiut” – 15 tys. zł.

Fundatorem nagrody jest Miasto Wrocław.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj