Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur we Wrocławiu. Sprawdź program

Facebook

„Sztuka z iskrą” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Wysokich Temperatur, który w piątek rozpocznie się we Wrocławiu. Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentują artyści, dla których tworzywem jest szkło, metal i ceramika.

/fot. fb. Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu/

XIV Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur to impreza organizowana co roku przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Jak zapowiadają organizatorzy, to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę „od kuchni”.

Co znajdzie się w programie?

W piątek, pierwszego dnia festiwalu, otwarte zostaną wystawy m.in. w Galerii Neon, budynku Centrum Sztuk Użytkowych, Centrum Innowacyjności ASP, Galerii Black Frame przy Concordia Design oraz gablotach ekspozycyjnych przy ul. Świdnickiej.

Nowością będzie wieczorne spotkanie na Wyspie Słodowej, połączone z pokazem dmuchania szkła przy użyciu małego pieca plenerowego oraz projekcją filmów w ramach kina festiwalowego

– przekazała PAP Michał Staszczak z biura prasowego festiwalu.

Tegoroczna edycja festiwalu przebiega pod hasłem „Sztuka z iskrą”. Do Wrocławia przyjadą artyści, dla których tworzywem jest szkło, metal czy ceramika. Pokazy ich pracy zaplanowano na sobotę.

Wszystkie wydarzenia tego dnia będą miały miejsce w budynkach i ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych im. Gepperta we Wrocławiu. Program obejmuje pokazy i warsztaty, które są dobrze znane festiwalowej publiczności. Nie zabraknie również nowości takich, jak np. piec ceramiczny, nawiązujący do kształtu łodzi, który w momencie kulminacyjnym będzie sprawiał wrażenie, że unosi się w płomieniach

– wskazał Staszczak.

W niedzielę zaplanowano konferencję zatytułowaną „Proces z iskrą”, w której wezmą udział m.in. artyści z zagranicy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023