Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Równoleżnik Zero”. Co przygotowano dla uczestników?

Facebook

Spotkania z podróżnikami, prelekcje oraz warsztaty znalazły się w programie rozpoczynającego się dzisiaj we Wrocławiu XII Festiwalu Podróżniczego "Równoleżnik Zero". W tym roku tematem przewodnim jest Europa.

/materiały prasowe

Czytaj także: Wielki festiwal podróżniczy wraca do Wrocławia. „Równoleżnik Zero” zdradza szczegóły

Organizatorem Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza „Równoleżnik Zero” jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Osią imprezy są spotkania z podróżniczkami i podróżnikami, którzy dzielą się z publicznością swoimi opowieściami i doświadczeniem.

To prelekcje, wykłady, rozmowy, pokazy filmowe, spotkania z kulinariami, wystawy, koncerty i warsztaty. Festiwal może się pochwalić stałą i liczną widownią, która dopisuje przy każdej edycji, to średnio 3-6 tys. uczestniczek i uczestników

– podkreśliła w materiałach prasowych towarzyszących festiwalowi jego rzeczniczka Kalina Downarowicz.

W tym roku tematem przewodnim festiwalowego programu jest Europa, a prelekcje i spotkania z gośćmi imprezy poświęcone będą podróżom po krajach i regionach Starego Kontynentu.

Imprezę otworzy spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim, które odbędzie się dzisiaj wieczorem we wrocławskiej Mediatece. Tego dnia zaplanowano też prelekcję o podróżach po bezdrożach Albanii, którą poprowadzą Patrycja i Mateusz Skolimowscy. O wędrówkach po szkockich górach opowie Marcin Błoński, a o łańcuchu Gór Skandynawskich Ewa Chwałko.

W kolejnych dniach na uczestników festiwalu czekają prelekcje poświęcone Włochom oraz wyprawom na koło podbiegunowe.

Sobotę – ostatni dzień festiwalu – zdominują opowieści z Półwyspu Iberyjskiego oraz Bałkanów. O zdobywaniu Korony Europy opowie Łukasz Kornatka, a Katarzyna Augustyn – o wędrówce po tundrze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024