Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe zasady parkowania na ulicach Zaporoskiej i Szczęśliwej

Facebook

Zakończyły się prace związane z porządkowaniem parkowania i wyznaczaniem płatnych miejsc postojowych w ramach SPP na osiedlach Powstańców Śląskich i Gajowice. Od dzisiaj opłaty będą obowiązywać na ulicach Zaporoskiej i Szczęśliwej.

Na ul. Zaporoskiej postój po obu stronach, na odcinku od ul. Grabiszyńskiej do Kruczej, będzie możliwy dzięki wyznaczeniu 93 miejsc. Ich obsługę zapewni 8 parkomatów, Na ul. Szczęśliwej 39 miejsc postojowych wyznaczono obustronnie, na odcinku od ul. Zaporoskiej do Zielińskiego. Mieszkańcy tego odcinka będą mieli do dyspozycji 2 parkomaty.

O wdrożenie opłat na powyższych odcinkach ulic wnioskowali mieszkańcy wraz z radami osiedli. Łącznie na obydwu ulicach pojawi się 132 płatnych miejsc postojowych i 10 parkomatów.

Wszystkie nowo wyznaczone miejsca znajdują się w podstrefie XIV Strefy Płatnego Parkowania. W Strefie Płatnego Parkowania opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18 i wynoszą:

  • pierwsza godzina – 3 zł,
  • druga godzina – 3,10 zł,
  • trzecia godzina – 3,30 zł,
  • czwarta i każda kolejna godzina – 3 zł.

Opłaty za postój można uiszczać w parkomatach, aplikacjach mobilnych (AnyPark, SkyCash i mPay) lub blikiem. Zameldowani mieszkańcy podstref mogą wykupić stały abonament.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj