Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od soboty nowe weekendowe połączenia autobusowe do Żórawiny, Siechnic i Kobierzyc

Facebook

Od 2 marca Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia uruchamia weekendowe kursy dwóch linii autobusowych: 903 i 913, łączących Wrocław i Gminę Żórawina.

/materiały prasowe/zdjęcie ilustracyjne

Linie autobusowe 903 i 913 kursują od 21 sierpnia 2021 r. i są efektem nawiązania współpracy pomiędzy Wrocławiem a Gminą Żórawina. Wrocław i Żurawina wspólnie zarządzają i rzowijaja transport publiczny łączący tereny obu gmin. Linia 903 kursuje w relacji: Żórawina – Biestrzyków – Wrocław Tarnogaj, natomiast linia 913 w relacji Żórawina – Wysoka – Wrocław Krzyki.

Dotychczas linie te kursowały wyłącznie w dni robocze. Od 2 marca uruchomionych zostanie łącznie na obu liniach 38 kursów w soboty i 27 kursów w niedziele.

Z rozszerzenia oferty skorzystają przede wszystkim mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia, a także gmin Żórawina, Siechnice oraz Kobierzyce. Poprawa skomunikowania tych obszarów Aglomeracji Wrocławskiej w weekendy była możliwa dzięki skutecznemu współdziałaniu oraz wspólnej partycypacji samorządów w kosztach funkcjonowania tych połączeń.

Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządami oraz zrozumieniu wspólnych potrzeb mieszkańców Aglomeracji Wrocławskiej, możemy skutecznie i sukcesywnie rozwijać tak oczekiwane przez pasażerów połączenia autobusowe. Jestem przekonana, że w nieodległej perspektywie czasowej zaproponujemy pasażerom kolejne dobre rozwiązania komunikacyjne, jak choćby kolejny etap integracji systemu biletowego i wprowadzenie Urbancard także na liniach 903 i 913

– mówi Paulina Tyniec–Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nowe rozkłady jazdy zostaną udostępnione pasażerom między innymi na wroclaw.pl. A także na stronach gmin i operatora linii 903 i 913.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj