Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy dworzec PKS w podziemiach sklepu już otwarty [ZDJĘCIA]

Facebook

Nowy dworzec PKS w piwnicy galerii handlowej – już czynny. Po północy wjechały tam pierwsze liniowe autobusy, a kilka godzin wcześniej – było uroczyste przecięcie wstęgi. Z ministrem infrastruktury, biskupem święcącym obiekt i orkiestrą kolejową.

To wielki rozmach, choć sam dworzec już tak wielki nie jest – jest mniejszy zarówno od tymczasowego, jak i starego obiektu. Czy nie jest zbyt mały?

– twierdzi prezes Polbus PKS Krzysztof Balawejder. Prawie wszyscy przewoźnicy przenieśli się dziś (7.11) w nocy na nowy obiekt. Na razie na dworcu tymczasowym zostają przewozy pracownicze i przewoźnicy ukraińscy:

– dodaje Balawejder.

 

Na nowym dworcu zabraknie nocnej komunikacji MPK, dla której stary obiekt był punktem przesiadkowym. Węzeł popularnych „dwusetek” zostaje koło aquaparku – tam, gdzie miasto przeniosło go przed budową galerii handlowej:

– twierdzi prezes PKS. Jednym ze sposobów na ożywienie podziemnego dworca mają być… wydarzenia. Jak się okazuje – miejsca wystarczy na nim nie tylko dla autobusów:

 

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że autobusy na nowym dworcu nie będą się spóźniały tak bardzo, jak prezes PKS na spotkanie z dziennikarzami w dniu jego otwarcia. Zapowiedziana rozmowa z mediami przesunęła się o… 1,5 godziny.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020