Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Od 31 lipca tramwaje nie pojadą ul. Powstańców Śląskich

Facebook

Już 31 lipca rozpocznie się kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera. O związanych z tym zmianach dla pasażerów MPK opowie Kamil Kuchta.

fot. facebook.com/mpkwroc

Od soboty tramwaje nr 72 i 76 nie pojadą już ul. Powstańców Śląskich. W zamian za to pomiędzy przystankami Arkady (Capitol) i Petlą Krzyki pojawią się autobusy zastępcze nr 702, które będą kursowały tam co 10 minut. Tą właśnie linią, nie kasując kolejnego biletu mogą kontynuować podróż pasażerowie tramwajów nr 2, 6, 7, 17 i 73. Bilet po skasowaniu będzie jednak ważny tylko przez 90 minut.

 

Warto też przypomnieć, że autobusów zastępczych mogą skorzystać także osoby, które wykupiły wcześniej bilet okresowy na tramwaj lub autobus, który przed remontem poruszał się wspomnianą trasą.

Linia 6

Tramwaje linii 6 będą kursowały w relacji Kowale – Grabiszynek – Kowale przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich i aleję Hallera.

Linia 7

Tramwaje linii 7 będą kursowały w relacji Poświętne –  Grabiszyńska (Cmentarz) – Poświętne przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.

Linia 20

Tramwaje linii 20 powrócą na trasę Oporów –  Leśnica –  Oporów, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach przez ulicę Śrubową, nową trasę autobusowo-tramwajową, pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powrócą na trasę Kromera –  Wrocławski Park Przemysłowy –  Kromera, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.

Linia 70

Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice –  FAT –  Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera.

Linia 73

Linia 73 zostanie zlikwidowana.

Linia 74

Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Osobowice – FAT – Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Linia autobusowa 702

Linia 702 zostanie zlikwidowana.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE 2 sierpnia

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 6 lub 7 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 2 lub 17 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) –  Krzyki/Klecina. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 17 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 6 lub 7 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) –  Krzyki/Klecina. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj